ВІЗИ ДЛЯ ЧОЛОВІКІВ ТА ЖІНОК ГРОМАДЯН США

0
619

Тема сьогоднішнього номеру – як забрати до Америки дружину/чоловіка, або особу, з якою Ви маєте намір одружитися, якщо Ви вже є громадянином США.

Варіантів є декілька, і ми розглянемо кожен з них окремо. Перший спосіб – візу нареченої – можна використати лише у випадку, якщо Ви ще не одружилися. Ця віза дозволяє Вашій нареченій/нареченому приїхати в США з метою укладення шлюбу протягом 90 днів з дня в’їзду. Процес починається з подання петиції на візу нареченої до Імміграційної служби. Якщо петиція буде затверджена, Вашу справу перешлють в Консульський відділ Посольства США в Києві. Консульство надішле Вашій нареченій/нареченому пакет з інструкціями та анкетами для проходження наступного етапу процесу – інтерв’ю в консульстві. Після того, як Ваша наречена підготує неодхідні документи і пройде медогляд, консульство призначить інтерв’ю. 

У випадку успішного проходження інтерв’ю наречена отримає візу для в’їзду в США, яка буде дійсна протягом 4 міс. За наявності вагомих підстав строк дії візи можна продовжити ще на 4 міс. Крім того, візи можуть отримати діти Вашої нареченої, якщо вони ще не досягли 21 року і є неодруженими. Після приїзду до Америки Ваша наречена має право звернутися за отриманням дозволу на роботу. Протягом 90 днів з дня в’їзду Ви повинні укласти шлюб з нареченою, після чого вона повинна подати документи на отримання грін-карти.

Другий шлях – через подання імміграційної петиції та наступного в’їзду з тимчасовою візою для жінок/чоловіків громадян США. Цим способом можна скористатися лише у випадку, якщо Ви вже одружені. Спочатку на розгляд Імміграційної служби подається імміграційна петиція разом з доказами нефіктивності шлюбу. Після того, як ця справа буде прийнята, подається ще одна петиція – цього разу на неімміграційну (тобто тимчасову) візу. Робиться це для того, щоб Ваша дружина/чоловік могли приїхати до США у прискореному порядку, не очікуючи на завершення розгляду першої, імміграційної петиції.

Як і у випадку з візою нареченої, Вашій дружині чи чоловіку потрібно буде зібрати необхідні документи і пройти медогляд, а після цього – інтерв’ю в консульстві. Якщо на інтерв’ю буде доведено, що шлюб не є фіктивним, Ваша дружина чи чоловік отримає тимчасову візу візу, яка дозволить їм очікувати на завершення справи у Америці. Під час очікування можна звернутися за отриманням дозволу на роботу. Після того, як імміграційна петиція буде затверджена, подаються документи на отримання грін-карти.

Третій шлях – подання петиції на імміграційну візу безпосередньо в консульстві США в Києві. Для цього Вам також потрібно вже бути одруженими. В таких ситуаціях справа починається та вирішується безпосередньо в консульстві, без участі Імміграційної служби. Щоправда, консульство не завжди приймає такі петиції, оскільки багато людей використовують цей спосіб, щоб прискорити розгляд справи поза чергою, яка існує в Імміграційній службі, не маючи на це вагомих підстав.

Який з наведених вище шляхів Вам більше підходить? Відповідь адвоката залежить від Ваших пріоритетів. По-перше, оскільки черги на розгляд різних типів справ у Імміграційній службі змінюються, адвокат визначає, яка саме справа допоможе досягнути найшвидшого результату. По-друге, адвокат врахує, чи маєте Ви можливість поїхати до України, щоб укласти шлюб, чи хочете одружитися в Америці, не виїжджаючи до України. Крім того, від конкретного типу справи залежать вимоги до документів про фінансове спонсорство, можливість забрати до Америки дітей Вашої дружини/чоловіка, сума витрат, які Ви повинні сплатити за послуги Імміграційної служби та консульства, а також можливість оскарження відмови. Якщо у Вас виникнуть запитання щодо Вашої справи, я відповім на них по телефону або на сторінках “Українського слова”.

Олександр Демченко – адвокат в Law Offices of Douglas Bristol, юридичній фірмі з понад 25-річним досвідом роботи в галузі імміграційного права. Закінчив з відзнакою юридичний факультет Львівського державного університету і Chicago-Kent College of Law з відзнаками з імміграційного права та імміграційної практики. Член Американської асоціації імміграційних адвокатів та Чиказької асоціації адвокатів.

Law Offices of Douglas Bristol, 321 S. Plymouth Court, Suite 1525, Chicago, IL 60604. Тел. (312) 663-4466.