ЦИВІЛЬНА ВІДПОВІДАЛЬНІСТЬ МЕДИЧНИХ ПРАЦІВНИКІВ

0
504

Загальне правило: Законодавство штату Іллінойс передбачає можливість отримання грошової компенсації пацієнтами, що постраждали внаслідок недбалого лікування. Таким чином, медичні заклади та лікарі можуть нести грошову відповідальність за свої помилки, в тих випадках, коли якість їхніх послуг не відповідає мінімальним медичним стандартам штату.

Для того, щоб отримати компенсацію, адвокат пацієнта повинен довести три важливі елементи. Відсутність будь-якого з нищевказаних елементів, автоматично позбавляє правa на відшкодування.

1. Фізична травма. Компенсація є можливою виключно в тих випадках, коли пацієнт зазнає фізичної травми.  Найкращим прикладом вісутності цього елемента є наступна ситуація:

Припустимо, що лікар прописує вам препарат "Х" для щоденного вживання. Bи йдете в аптеку і вам, замість пререпарату Х, помилково видають препарат "У". Також припустимо, що ви приймаєте цей препарат "У" на протязі 2 тижднів. Чи можете ви розраховувати на грошову компенсацію за таку помилку?

Відповідь на це запитання залежатиме від того, яку шкоду було заподіяно вашому здоров’ю. Якщо, ви не зазнали ніякої шкоди, тоді, відповідно, ви не маєте права на компесацію. Якщо ж, препарат "У" викликав у вас серйозну реакцію, тоді закон передбачає можливість компенсації.

2. Недбалість лікаря або медичного персоналу.
Слід пам’ятати, що медицина на є точною наукою; і помики трапляються навіть в тих випадках, коли лікар робить все можливе для того, щоб врятувати пацієнта. Не всi помилки дають право на відшкодування. Тільки грубі помилки, що стаються внаслідок недотримання мінімальніх стандартів лікування можуть потягнути за собою маймову відповідальність.

3. Причинно-наслідковий звязок між недбалістю лікаря та заподіяною шкодою. Навіть в тих випадках, коли лікар або медичний персонал відверто помиляються, особа може бути позбавлена права на відшкодування, якщо заподіяна шкода нe є прямим наслідком лікарської помилки.

Наприклад: Жінка приходить на прийом до лікаря для обстеження грудей на присутність ракових пухлин. Припустимо, що під час обстеження, лікар, через свою недбалість, пропускає ракову пухлину. Також припустимо, що ця жінка помирає від раку через 12 місяців після цього візиту. Чи може родина загиблої жінки отримати матеріальну компенсацію за її смерть? 

Відповідь на це запитання буде залежати від того, на якій стадії було її ракове захворювання на час медичного огляду. Якщо це була 4 стадія – лікар не буде нести ніякої відповідальності; тому що, на цій стадії рак не лікується, і жінка не мала шансу на одужання на момент проходження огляду. Таким чином, лікарська помилка не була причиною її смерті.

З іншої сторони, якщо це була 1 стадія – лікар нестиме повну матеріальну відповідальність перед родиною загиблої; адже якщо б лікар вчасно діагнозував це захворювання, то жінка мала б шанс на одужання. Таким чином, лікарська помилка була причиною її смерті, і тому лікар є відповідальним за її смерть.

Як правило, питання лікарської відповідальності постає в тих випадках, коли дитині ставиться діагноз – церебральний параліч. Адже дуже часто, це важке захворювання є прямим результатом лікарських помилок.

Назар КАШУБА – Адвокат однієї з найбільших юридичних фірм в Чикаго – Goldberg, Weisman & Cairo. Випускник юридичного факультету Львівського Національного Університету. Випускник Chicago-Kent College of Law. Член Chicago Bar Association. Член Illinois Trial Lawyers Association.

Goldberg Weisman Cairo, One East Wacker Drive, Floor 38, Chicago Illinois 60601
Тел.: 312.464.9901