ОБМЕЖЕННЯ ДЛЯ ГРІН-КАРТ, ОТРИМАНИХ ЧЕРЕЗ ШЛЮБ

0
981

Не кожен знає, що більшість осіб, які подають документи на грін-карту через шлюб, отримують тимчасову грін-карту, яка дійсна лише 2 роки. Положення закону, за яким людина отримує тимчасову грін-карту, є простим: якщо в день отримання грін-карти ще не минуло 2 роки з дня одруження, грін-карта буде тимчасовою. Діти, які подали документи на грін-карту на основі Вашого шлюбу, також отримують грін-карти, які дійсні лише 2 роки.

Наприклад, Ви одружилися з громадянином США 1 березня 2006 р. і через деякий час подали документи на грін-карту, після чого Вам призначили інтерв’ю на 18 лютого 2008 р.  У разі успішного проходження інтерв’ю Ви отримаєте тимчасову грін-карту, оскільки в день прийняття рішення у Вашій справі ще не минуло 2 роки з дня одруження. Саме через це Ваша грін-карта буде дійсною лише два роки з дня інтерв’ю. Якщо дата інтерв’ю була б, наприклад, 5 березня 2008 р., в разі успішного проходження інтерв’ю Ви б отримали грін-карту, яка не має дворічного обмеження.

Якими є наслідки отримання дворічної грін-карти? Почнемо з позитивних: людина, яка має тимчасову грін-карту, має право подорожувати за межі США, легально працювати, а також подавати документи на отримання грін-карти неодруженими дітьми. Проте суттєвою незручністю для таких осіб є вимога подати петицію про скасування тимчасового обмеження – тобто вимога звернутися за заміною тимчасової грін-карти на постійну.  Важливо пам’ятати, що заміна не відбувається автоматично. Кожен, хто отримав дворічну грін-карту через шлюб, повинен підготувати і відправити петицію про скасування обмежень разом з супроводжуючими документами до Імміграційної служби на протязі 90 днів до дня закінчення строку дії грін-карти.

У випадку, якщо Ваші діти отримали тимчасові грін-карти разом з Вами, їх можна включити у Вашу петицію тільки у випадку, якщо строк дії їх грін-карт не перевищує 90 днів з дня закінчення Вашої грін-карти. В протилежному випадку Вам потрібно буде підготувати окремі петиції про скасування обмежень для дітей.

Для чого існує ця вимога? Вона була передбачена Законом про боротьбу з фіктивними шлюби у 1986 р. Конгрес розумів, що Імміграційна служба не завжди може виявити фіктивні шлюби під час інтерв’ю. Через це прийнятий ним закон зобов’язав кожну особу, що отримує грін-карту через шлюб, якому не минуло 2 роки, ще раз довести, що шлюб не був фіктивним. Документи, які супроводжують петицію, повинні містити докази того, що шлюб не був фіктивним і існує по сьогоднішній день. Крім того, петицію про скасування тимчасового обмеження повинні підписати і чоловік, і дружина.

Наслідки неподання петиції є суворими. Згідно закону, із закінченням строку дії грін-карти така особа втрачає свій легальний статус. Щоправда, Імміграційна служба інколи робить винятки, і з огляду на поважні причини може прийняти петицію із запізненням. Якщо Імміграційна служба погодиться прийняти петицію, яка була надіслана із  запізненням, це поновить Ваш легальний статус.

Петиція про скасування дворічного обмеження, прийнята до розгляду Імміграційною службою, продовжить строк дії Вашої грін-карти на один рік. Цього часу повинно бути достатньо, щоб Імміграційна служба прийняла рішення у справі.

Коли дійде черга на розгляд Вашої петиції, можливі два варіанти. Перший – Імміграційна служба затверджує Вашу петицію без призначення інтерв’ю, після чого надішле нову грін-карту поштою. Другий варіант – Вашу справу відішлють у відділ Імміграційної служби в Чикаго для проведення нового інтерв’ю.  Його мета – ще раз перевірити, чи Ваш шлюб не є фіктивним. На інтерв’ю викликають обох, чоловіка і дружину, і у випадку неявки одного з подружжя імміграційний офіцер відмовляє у продовженні грін-карти, що може призвести до депортації.

Від чого залежить, чи буде призначене інтерв’ю? Згідно інструкцій Імміграційної служби, інтерв’ю призначають, якщо документи, які Ви надіслали з петицією, я недостатніми або непереконливими. Відповідно, Вам потрібно почати підготовку до подання петиції заздалегідь. Оскільки документи, які можна подати з петицією, залежать від Ваших сімейних обставин, найкраще звернутися за порадою до адвоката. Якщо у Вас виникнуть запитання щодо Вашої справи, я відповім на них по телефону або на сторінках “Українського слова”.

Олександр Демченко – адвокат в Law Offices of Douglas Bristol, юридичній фірмі з понад 25-річним досвідом роботи в галузі імміграційного права. Закінчив з відзнакою юридичний факультет Львівського державного університету і Chicago-Kent College of Law з відзнаками з імміграційного права та імміграційної практики. Член Американської асоціації імміграційних адвокатів та Чиказької асоціації адвокатів.

Law Offices of Douglas Bristol, 321 S. Plymouth Court, Suite 1525, Chicago, IL 60604. Тел. (312) 663-4466.