ОБМЕЖЕННЯ ДЛЯ ГРІН-КАРТ, ОТРИМАНИХ ЧЕРЕЗ ШЛЮБ

0
415

Частина 2.

У попередньому номері я писав про процедуру подання петиції про скасування тимчасового обмеження для осіб, які отримали дворічні грін-карти на основі шлюбу з громадянином США. Тема цього номеру –  що відбувається у випадках, якщо така особа з моменту отримання дворічної грін-карти провела значну кількість часу в Україні.

По-перше, слід пам’ятати, що дворічну грін-карту можна втратити, якщо проводити занадто багато часу за межами США. Працівник Митно-прикордонної служби, який перевіряє Ваші документи в аеропорту, може вирішити, що на момент від’їзду з США на тривалий строк Ви не мали наміру повертатися. Це може призвести до того, що Вашу грін-карту намагатимуться скасувати через відсутність у Вас наміру залишатися постійним жителем США.

Для того, щоб Імміграційна служба не могла використати одну лише тривалість Вашої відсутності за межами США для того, щоб відібрати у Вас грін-карту, перед тривалою поїздкою потрібно звернутися до Імміграційної служби за отриманням так званого “дозволу на повернення” (reentry permit). Дозвіл на повернення є документом, який дозволяє Вам повернутися в США на протязі строку його дії, який співпадає із строком дії Вашої дворічної грін-карти.

По-друге, потрібно враховувати, що особа, яка має дворічну грін-карту, але проводить значну кількість часу в Україні, буде змушена довше чекати, щоб подати документи на громадянство. За загальним правилом, особи, які отримують грін-карту на основі шлюбу з громадянином США, можуть подати документи на громадянство через три роки після отримання грін-карти. Як я зазначив у попередньому номері “Українського слова”, закон дозволяє звертатися за громадянством навіть тоді, коли петиція про скасування обмежень на грін-карту ще не була затверджена Імміграційною службою.

Тим не менше, може з’ясуватися, що Ваші поїздки за межі США негативно вплинули на можливість негайного отримання громадянства, оскільки вони були занадто тривалими. Перебування за межами США строком понад один рік не дозволить Вам подати документи на громадянство відразу після закінчення трьох років з дня отримання грін-карти. Крім того, Імміграційна служба також врахує, скільки часу Ви провели в Америці – Вам потрібно фізично перебувати на території США не менше, ніж половину цього строку (тобто 18 місяців).

Дозвіл на повернення, про який йшла мова вище, лише надає можливість повернутися до Америки, але не дозволяє використати час, який Ви провели за межами США, для отримання громадянства. Отже, щоб мати змогу звернутися за громадянством через три роки від дня отримання грін-карти, Вам потрібно не виїзджати за межі США довше, ніж на 1 рік, а також провести в Америці принаймні 18 місяців.

Останнє, про що потрібно згадати – це те, що закон дозволяє надіслати петицію про скасування дворічного обмеження з-за кордону. Як наслідок, її можна подати до Імміграційної служби, навіть якщо на даний момент Ви перебуваєте в Україні. Слід пам’ятати, що петиція повинна також бути підписана Вашим чоловіком/дружиною, яка є громадянином США, і що петиція повинна бути отримана Імміграційною службою на протязі 90 днів до дня закінчення строку дії грін-карти.

Імміграційна служба видасть підтвердження про отримання петиції, в якому буде зазначено, що Ваш легальний статус продовжено на один рік. Таке підтвердження дозволить Вам повернутися до США, навіть якщо строк дії Вашої дворічної грін-карти вже закінчився. Останнє, що залишиться зробити – повідомити Імміграційну службу про Ваше повернення, оскільки вона призупиняє розгляд петицій тих осіб, що перебувають за кордоном.

Олександр Демченко – адвокат в Law Offices of Douglas Bristol, юридичній фірмі з понад 25-річним досвідом роботи в галузі імміграційного права. Закінчив з відзнакою юридичний факультет Львівського державного університету і Chicago-Kent College of Law з відзнаками з імміграційного права та імміграційної практики. Член Американської асоціації імміграційних адвокатів та Чиказької асоціації адвокатів.

Law Offices of Douglas Bristol, 321 S. Plymouth Court, Suite 1525, Chicago, IL 60604. Тел. (312) 663-4466.