ОТРИМАННЯ ГРІН-КАРТИ ЧЕРЕЗ ВОЗ’ЄДНАННЯ СІМ’Ї

0
619

Частина 2

В попередньому номері я розповідав про імміграцію шляхом воз’єднання сім’ї. Нагадаю основні положення: для найближчих родичів громадян США – тобто чоловіків/дружин, неодружених дітей віком до 21 року та батьків – довгих черг на отримання грін-карти не існує. Їх справи виділяються в окрему чергу, яка рухається швидко. Саме через це розгляд їх справ закінчується, як правило, менше ніж за рік з моменту подання справи.

Справи інших категорій родичів громадян США та осіб, які мають грін-карти, потрапляють у довші черги, строк очікування в яких становить від 5 до 11 років – в залежності від категорії родинних зв’язків.

Після того, як петиція на воз’єднання сім’ї була подана, вона може переходити з однієї черги в іншу. Відповідно, буде змінюватися і строк очікування. Найголовнішими є два правила: по-перше, строк очікування петиції, поданої особою, яка має грін-карту, пришвидшується, коли така особа отримує громадянство. Наприклад, якщо Ви одружились, вже маючи грін-карту, і подали петицію на воз’єднання із своїм чоловіком/дружиною, справа потрапить до черги, строк очікування у якій становить 5 років. Коли Ви отримаєте громадянство, справу можна буде перевести в чергу для найближчих родичів громадян США, де строк очікування, як я вже зазначав вище, складає менше року. Саме тому Вам потрібно звернутися за отриманням громадянства при першій же нагоді, щоб відразу після його отримання пришвидшити розгляд справи Вашої дружини/чоловіка.

Інший приклад – якщо Ви маєте грін-карту і подаєте петицію на воз’єднання з Вашим неодруженим сином/донькою, яким вже виповнився 21 рік. Черга на розгляд справ у цій категорії на даний момент становить понад 9 років. Після отримання Вами громадянства справу можна перевести в чергу для неодружених повнолітніх дітей громадян США, де строк очікування становить лише 6 років. Важливим є те, що справу поставлять не в кінець нової черги, а приблизно в її середину – разом із тими справами неодружених повнолітніх дітей громадян США, які були подані в той же день, коли Імміграційна служба отримала Вашу петицію. Отже, не дивлячись на те, що Ваша справа була подана в іншій імміграційній категорії, при перенесенні справи у іншу чергу Імміграційна служба використає стару дату подання петиції.

Другим важливим правилом є те, що одруження дітей, на яких була подана петиція на воз’єднання сім’ї, збільшує строк очікування або призводить до закриття справи. Якщо Ви є громадянином США і подали петицію на воз’єднання із своєю неодруженою дитиною віком понад 21 року, одруження Вашої дитини призведе до перенесення її справи у повільнішу чергу, і строк очікування збільшиться приблизно на 2 роки. Якщо ж Ви маєте грін-карту і подали петицію на воз’єднання із своєю неодруженою дитиною віком понад 21 року, одруження Вашої дитини призводить до закриття справи. Відбувається це тому, що імміграційний закон не передбачає воз’єднання осіб, які мають грін-карту, з одруженими дітьми. Лише громадяни США мають право подати петицію на воз’єднання зі своїми одруженими дітьми.

Крім таких подій, як отримання громадянства та одруження, на стан петиції на воз’єднання сім’ї може впливати розлучення, смерть, або народження дітей. Будь-які заплановані зміни у сімейному стані треба повідомляти імміграційному адвокату, який визначить, як ці події вплинуть на долю Вашої петиції та на строки її рогляду.

Адвокат Олександр Демченко

Law Offices of Douglas Bristol, 321 S. Plymouth Court, Suite 1525, Chicago, IL 60604. Тел. (312) 663-4466.