ВИМОГИ ДЛЯ ОТРИМАННЯ ГРОМАДЯНСТВА

0
580

Імміграційний закон встановлює сім основних вимог для осіб, які звертаються за отриманням громадянства.

По-перше, звернутися за отриманням громадянства можуть лише особи, які досягли 18-річного віку.  Якщо у Вас є діти, які ще не досягли 18-річчя, але які мають грін-карту і проживають з Вами, їм не потрібно подавати документи на громадянство разом з Вами. Ваші діти автоматично стануть американськими громадянами після того, як Ви отримаєте громадянство. Щоправда, для підтвердження громадянства дітей їм потрібно буде звернутися за отриманням сертифікату громадянства або американського паспорта.

По-друге, Ви повинні бути постійним жителем США принаймні 5 років. Для чоловіків/жінок громадян США цей термін скорочено до 3 років. Для того, щоб скористатися цим винятком, недостатньо бути просто одруженим з громадянином США – Ви повинні бути одружені не менше, ніж 3 роки. Крім того, Ваш чоловік/дружина повинні мати громадянство не менше, ніж 3 роки.

Потрібно зазначити, що подавати документи на громадянство дозволяється за 90 днів до виповнення 5-річного сторку (або 3-річного строку для чоловіків/жінок громадян США). Тобто найшвидше Ви можете подати документи на громадянство приблизно через 4 роки і 9 місяців від дня отримання грін-карти (або 2 роки і 9 місяців для чоловіків/жінок громадян США).

Третьою вимогою закону є безперервне проживання у США на протязі 5 років (для чоловіків/жінок громадян США цей строк скорочено до 3 років). П’ятирічний термін може перериватися у разі поїздок за межі США – але не будь-яких, а лише тривалих поїздок. Зокрема, будь-які поїздка, що тривала менше 6 місяців, не перериває строк проживання, необхідний для отримання громадянства. Якщо поїздка тривала більше, ніж 6 місяців, але менше 1 року, вона може вплинути на обчислення п’ятирічного терміну безперевного проживання. Якщо ж Ви були відсутні більше 1 року, строк безперервного проживання завжди переривається – навіть у тих випадках, якщо Ви мали дозвіл на повернення (так званий “білий паспорт”).

Четверта вимога – Ваша фізична присутність на території США протягом принаймні 2,5 років (для чоловіків/жінок громадян США цей строк також знижено до 1,5 року). На відміну від вищезгаданого безперервного проживання в США, фізична присутність визначається виключно Вашим фізичним перебуванням на території США. Щоб визначити, чи можете Ви подавати документи на громадянство, Вам потрібно порахувати дні, які Ви провели в США. Кількість днів, проведених вами у США, сумарно повинна скласти не менше 30 місяців (тобто 2,5 роки), або 18 місяців, якщо Ви можете скористатися винятком, передбаченим для осіб, одружених з громадянином США.

П’ятою вимогою є проживання в штаті Іллінойс протягом принаймні 3 місяців до моменту подання документів на громадянство.

Шостою вимогою закону є наявність "хороших моральних якостей" (good moral character) протягом останніх 5 років (або 3 років для чоловіків/жінок громадян США). Перелік дій, які свідчать про те, що у людини немає хороших моральних якостей, є визначений законом. найчастіше про відсутність хороших моральних якостей свідчать факти засудження за окремі типи злочинів та подання неправдивої інформації до Імміграційної служби і т.д.

Останньою, сьомою, вимогою закону, є знання англійської мови та історії США, а також дотримання принципів, встановлених Конституцією США.

Адвокат Олександр Демченко

Law Offices of Douglas Bristol, 321 S. Plymouth Court, Suite 1525, Chicago, IL 60604. Тел. (312) 663-4466.