ДОЗВІЛ НА ПОВЕРНЕННЯ (REENTRY PERMIT)

0
315

Тема сьогоднішнього номеру – документ, що має назву “дозвіл на повернення” (який часто називають “білим паспортом” через колір його обкладинки), а також зміни до процедури його отримання, прийняті Імміграційною службою у березні цього року.

Дозвіл на повернення є документом, що дозволяє повернутися у США після тривалої поїздки. Звернутися за його отриманням можуть лише особи, які мають грін-карту, в тому числі 2-річну грін-карту, отриману на підставі шлюбу з громадянинон США. Звертатися дозволом на повернення потрібно завжди, якщо існує ймовірність, що Ви проведете за межами США більше року. Згідно закону, однієї лише грін-карти недостатньо, щоб повернутися до Америки після відсутності строком понад рік – для цього потрібно мати дозвіл на повернення. Крім того, якщо особа, яка не має дозволу на повернення, проводить за межами США більше року, при її поверненні офіцери Прикордонно-митної служби можуть вирішити, що така особа не має наміру постійно проживати у США, і розпочати процедуру позбавлення грін-карти.

Як я уже згадував у попередньому номері “Українського слова”, наявність дозволу на повернення не допоможе при зверненні за громадянством, якщо Ви провели за межами США більше року. В таких випадках строк безперервного проживання в США, який враховується при отриманні громадянства, все одно переривається. Іншими словами, наявність дозволу на повернення дозволяє повернутися до США після тривалої відсутності, але не допомагає при отриманні громадянства, якщо строк відсутності складав більше року.

До нещодавна особа, яка зверталася за отриманням дозволу на повернення, могла виїжджати з Америки відразу після подання документів. Згідно нових правил, Вам потрібно залишатися у США навіть після подання документів, щоб здати відбитки пальців. Починаючи з 5 березня, після отримання справи Імміграційна служба надішле Вам лист, в якому будуть вказані дата, час і місце здачі відбитків пальців. Виїжджати з Америки можна буде тільки після того, як у Вас візьмуть відбитки пальців, інакше Ви можете дістати відмову у отриманні документу. Оскільки від дня отримання Вашої справи до здачі відбитків пальців може пройти більше місяця, тепер звертатися за отриманням дозволу на повернення потрібно заздалегідь. Крім того, через необхідність обробки відбитків пальців сума збору, який необхідно сплатити Імміграційній службі за подання документів, зросла з 305 до 385 доларів.

На даний момент черга на розгляд справ з отримання дозволу на повернення становить приблизно 8 місяців. Після того, як документ буде виготовлено, Імміграційна служба надішле його на адресу, яку Ви вказували при поданні документів: це може бути Ваша адреса в США, адреса Вашого адвоката, або адреса консульства США у Києві чи Варшаві (у останньому випадку Вам потрібно буде поїхати до консульства, щоб забрати документ).

Документ на повернення є дійсним на протязі двох років. Повернутися в США обов’язково потрібно до закінчення строку його дії. Після закінчення строку дії можна звернутися за отриманням нового документу, при цьому старий потрібно повернути до Імміграційної служби. Крім того, законом встановлене обмеження для тих осіб, які проводять за межами США занадто багато часу: якщо з часу отримання грін-карти Ви провели за межами США більше, ніж 4 роки з 5-ти останніх, новий документ на повернення буде дійсним лише один рік.

Адвокат Олександр Демченко

Law Offices of Douglas Bristol, 321 S. Plymouth Court, Suite 1525, Chicago, IL 60604. Тел. (312) 663-4466.