Рівень вуглецю в атмосфері сягнув рекордних показників за останні 800 тисяч років. Це невтішний висновок Світової метеорологічної організації. І з кожним роком ситуація погіршується. Більша частина шкідливих викидів надходить у повітря внаслідок згоряння палива. А головним фактором глобального потепління є діяльність людини.
Якщо так піде й далі, то зупинити «парниковий ефект» не вдасться, і до середини цього століття світова температура підвищиться щонайменше на два градуси, кажуть експерти.
Мішель Жарро, генеральний секретар Світової метеорологічної організації:
«Вуглекислий газ є дуже стійким, тому фактично не існує жодних хімічних реактивів, які могли б природнім шляхом повністю ліквідувати CO2 в атмосфері. Ці випари залишаються у повітрі дуже довго – сотні років, а може, й довше. Відтак, ті заходи, яких ми вживаємо або навпаки не вживаємо зараз, матимуть наслідки дуже тривалий час».
Танення льодовиків та підвищення рівня океану – це перші провісники глобального потепління, які дедалі частіше призводять до природних аномалій. Наступного тижня представники 190 країн збираються у Варшаві на кліматичну конференцію ООН. Вони мають узгодити нову угоду щодо скорочення викидів вуглецю, яка повинна набути чинності у 2020 році.
Ярина ДЕСНА