Останній живий сотник УПА отримав звання Героя України

0
135

Президент України Володимир Зеленський підписав Указ про присвоєння звання Героя України з врученням ордена «Золота Зірка» Симчичу Мирославу Васильовичу — останньому живому сотнику УПА. Про це повідомляє — Комітет гуманітарної та інформаційної політики ВР України.

7 жовтня Верховна Рада України підтримала депутатські запити «Європейської Солідарності» та «За майбутнє», проголосувавши звернутися до Президента України щодо надання звання «Герой України» останньому живому сотнику УПА, політв’язню Мирославу Симчичу.

Легендарний сотенний УПА Мирослав Симчич («Кривоніс») найбільш відомий боєм під селом Космач на Прикарпатті 1945 року. Тоді під його командуванням березівська сотня знищила елітний підрозділ НКВС.

Симчич провів майже 33 роки в радянських таборах. Ось, що він думає про російських загарбників: «Москва визнає лише силу. Це неправда, що ми слабші від росії. Ми вистоїмо й дамо собі раду. Дамо Росії так у чоло, що вона більше не підніметься. Я був більше 30 літ у концтаборах і вивчив їхню психологію. Це люди, які не мають ні совісті, ні честі, ніяких людських прикмет. Лиш одна сила може їх переконати».

5 січня 2023 року Мирославу Симчичу виповнюється 100 років.

Шануймо борців за свободу!