Українці вперше за 300 років відчули себе нацією переможців

0
74

Командир відділення 68 окремої єгерської бригади імені Олекси Довбуша, еко-активіст, поет та музикант Павло Вишебаба заявив, що українці  у 2022 році вперше за понад 300 років відчули себе нацією переможців на тлі повномасштабної війни, розв’язаної Росією. Таку думку він висловив у ефірі Апостроф TV .

«Думаю, вперше за 300 років, і навіть більше, із часів Богдана Хмельницького, ми відчули себе нацією переможців. У нас завжди було досить другорядне уявлення про себе як про досить скромну націю – одна з маленьких слов’янських націй. Зараз ми себе відчуваємо дуже натхненно. Ми відчуваємо в собі сили – сили в своїх м’язах, духовних насамперед. Змінилась наша ментальність»,- вважає він.

На думку командира, головне, що українці відчули себе нацією переможців. Адже на що здатна нація – може проявитися тільки в критичні моменти.

«І зараз саме критичний момент, а українці показали, що вони зараз можуть здивувати себе і весь світ. Те, що ми здивували себе – показує насамперед те, як ми себе мало знали. Наше домашнє завдання – краще вивчати нашу історію, дивитись на себе реалістичніше, не зі сторінок підручника совєтской історії, як якусь другорядну націю після Росії. Ми маємо подивитись на себе іншими очима і не забувати, якою ціною дістанеться нам країна-переможець»,- наголосив військовий.

Олена ЧЕРКАСЕЦЬ