Україна попрощалася з Героєм «Да Вінчі»

0
177

7 березня 2023 року під час бойового завдання під Бахмутом загинув легендарний командир, Герой України Дмитро Коцюбайло «Да Вінчі».

10 березня 2023 року в столиці попрощатися з Героєм України прийшло багато людей, зокрема, Президент України Володимир Зеленський, Прем’єр-міністр Фінляндської Республіки Санна Марін, яка перебувала з робочим візитом у Києві, Міністр оборони України Олексій Резніков, Головнокомандувач ЗСУ генерал Валерій Залужний та голова Головного розвідувального управління Міністерства оборони України генерал-майор Кирило Буданов.

Президент України передав матері загиблого Героя, Оксані Коцюбайло, відзнаку «Хрест бойових заслуг», якою посмертно удостоєно її сина.

Слова співчуття рідним загиблого воїна висловив Міністр оборони України Олексій Резніков.

– Ми не можемо дозволити нашим дітям, нашим онукам завершити цю війну. Її завершити маємо саме ми, і перемогти. І саме заради цієї Перемоги платимо найдорожче. Я схиляю голову перед рідними. Мамо, ми розуміємо Вашу втрату, і це дуже важко. Головне – ми будемо його пам’ятати. Сьогодні, якщо спитати когось, хто такий Да Вінчі, навряд чи хтось скаже, що це  італійський митець, а скажуть, що це український Герой. Справжній Герой, – сказав очільник оборонного відомства.

Також щирі слова співчуття та підтримки рідним та друзям полеглого Героя висловив Головнокомандувач ЗС України генерал Валерій Залужний.

– Мені було дуже приємно не просто добре знати Дмитра, а з часом стати частиною його великої родини. Родина, яка створювалася саме навколо нього. Навколо світлої людини. Неймовірної людини, навколо якого були люди, об’єднані лише однією метою – боротьбою за свою країну. Наша військова сім’я прийняла «Да Вінчі» 9 років тому. Зовсім молодого хлопця, з щирими очима, який нічого і ніколи не боявся, – підкреслив генерал Валерій Залужний.

Головнокомандувач ЗСУ також додав, що «Да Вінчі» і його «вовки» робили надскладну роботу, і йому було дуже приємно, коли в перший день великої війни Дмитро разом із побратимами приєднався до лав Збройних Сил України.

– Йде війна, шлях до нашої перемоги дуже і дуже важкий, і ціна цієї перемоги – це життя наших воїнів. Дмитро Коцюбайло був не просто найкращим, він був найкращий з найкращих, тому війна забрала саме його. Дуже шкода, брате, що так трапилося, – додав генерал Валерій Залужний.

Упродовж прощання з Дмитром Коцюбайлом усім Майданом Незалежності лунало «Слава Україні», а у відповідь болісне та гірке «Героям Слава».

Невимовний біль та втрата для рідних, друзів, побратимів та всього українського народу.

Світлана Кирган

Фото автора

Досьє «УС»

Дмитро Коцюбайло народився 1 листопада 1995 року у селі Задністрянськ Галицького району Івано-Франківської області. Українець. Християнин, греко-католик. Середню освіту здобув у Бовшівській ЗОШ І-ІІІ ступенів. Далі продовжив навчання у художньому ліцеї в Івано-Франківську.

Був активним учасником подій на Майдані. З початком російської окупації частини території України Дмитро відбув на військовий вишкіл у центр “Десна”, що на Чернігівщині. Після навчання в числі перших поїхав на фронт.

З 2014 року провів сім місяців на бойових позиціях по обороні Донецького аеропорту й прилеглого селища Піски. П’ять місяців – безвиїзно. В боях отримав тяжкі поранення. З 2015 року – командир першої окремої штурмової роти ДУК “ПС”. За його плечима – бої на Савур-Могилі, в Пісках, “Шахті Бутовка”, Старогнатівці, Білокам’янці, Красногорівці.

17 березня 2016 року “Да Вінчі” став командиром 1-ої окремої штурмової роти «Вовки Да Вінчі» ДУК ПС, яка згодом була переформатована в батальйон.

30 листопада 2021 за особисту мужність, виявлену у захисті державного суверенітету, Дмитро Коцюбайло отримав звання Героя України з врученням ордену «Золота Зірка».

7 березня 2023 року у бою під Бахмутом загинув Герой України, командир батальйону 67-ї механізованої бригади Дмитро Коцюбайло також відомий під позивним “Да Вінчі”.