На бойові завдання літав разом із батьком

0
61

Пам’ятну стелу на честь Героя України льотчика Сергія Пархоменка встановили у річницю його загибелі у Вінниці (на знімку).

Капітану авіації Сергію Пархоменку назавжди залишиться 25. Рік тому, 14 травня, відважний льотчик здійснив останній бойовий політ у небі над Запоріжжям. Загалом він піднімав у повітря свою крилату машину понад 40 разів. Знищив десятки ворожих танків, понад пів сотні броньованих машин та транспортних засобів, сотні окупантів.

20 травня 2022 року Указом глави держави Сергію Пархоменку присвоєно звання Героя України (посмертно). Перед тим, 2 травня, льотчика нагородили орденом Богдана Хмельницького III ступеня.

Пам’ятну стелу встановили на місці поховання льотчика — на Алеї Слави центрального міського кладовища у Вінниці. Її відкривали батько та молодший брат Сергія, вони теж військові льотчики, обидва нині боронять країну від російських окупантів. Батько є лицарем трьох орденів Богдана Хмельницького.

Побратими, рідні Героя згадували, наскільки вміло Сергій Пархоменко виводив бойову машину Су-25 з-під ракетних ударів ворога. Його вмінню дивувалися навіть досвідчені пілоти.

Згадували, як на виконання завдань інколи піднімався разом із батьком, їхні літаки були поряд.

У 2019-му Сергій успішно закінчив Харківський національний університет Повітряних сил, став льотчиком третього класу. Виявив бажання служити в бригаді тактичної авіації імені уславленого у боях генерал-лейтенанта вінничанина Василя Нікіфорова. На початок великої війни по-
при молодий вік обіймав посаду командира авіаційної ланки.

Сергій Пархоменко родом із Харкова. Вінницька земля стала місцем його  останнього спочинку тому, що поховати у рідному місті не було можливості, на той час там тривали бої.

На чорному граніті зображено у повний зріст молодого усміхненого військового. Саме таким пам’ятають Сергія Пархоменка побратими і рідні.

Під час відкриття стели дружина Героя тримала на руках сина. Хлопчик з’явився на світ у березні 2022-го, незадовго після початку війни.

Вічна пам’ять і вічна слава Герою!

Вл. інф.