Війна коханню не завада

0
58

На рушник щастя став захисник України

Попри війну, наші краяни закохуються, одружуються, народжують діток. Ось і днями ще одна молода сім’я створилася на Любешівщині.

На рушник щастя став захисник України – мужній Ростислав та його кохана – тендітна й ніжна Аміна.

Такою радісною звісткою та фото закоханих поділилися у Любешівському відділі ДРАЦС Західного МУМЮ.

Одружились військовий Роман та його кохана Таїсія

Мужній і втомлений військовослужбовець Роман із Запоріжжя, який перебуває на лікуванні у місцевому госпіталі, та його тендітна кохана Таїсія офіційно поєднали долі.

Про це повідомили у Центрі надання адміністративних послуг у місті Луцьку.

“У поглядах цієї пари – і біль від пережитого, і море хвилювань, та найбільше – любові й ніжності один до одного. Сердечно бажаємо молодятам не втрачати оптимізму і надії, спокою та витривалості у важкий для кожного час. Хай спільна життєва стежина тривало веде вас у добрі, коханні, розумінні! А ми щиро вдячні нашому захиснику за можливість жити і працювати! Його ціна – втрачене здоров’я і спокій. Хай відновиться сила, додасться енергія, збережеться запал впевнено йти до Перемоги”, – йдеться в повідомленні.

Долю конем не об’їдеш, кажуть у народі

Це точно про них, Сергія та Сніжану. Народилися в одному селі на Дніпропетровщині, ходили в один дитсадок, дружили, а зійшлися за три місяці до 24 лютого 2022 року. Але ще й наговоритися не встигли, як жорстока війна розлучила закоханих…

До їхньої вирішальної зустрічі у кожного було своє життя. Сніжана мала чоловіка, ростила доньку, але сімейне життя не склалося. Сергій будував мости по всій Україні. Зустрілися в рідному селі за кілька місяців до війни. Жінка саме збиралася їхати в Польщу на заробітки. А він рішуче запротестував і запропонував… жити разом. Так і зійшлися.

– Двадцять четвертого ми встали, бо в нас велике господарство, о 5 годині ранку. І якраз над нашими дворами ракета… Сніжана вибігла, плаче. Ну, кажу, збирай сумку, – згадує перший день війни Сергій.

Відправивши родину в безпечне місце, сам відразу пішов до військкомату, не чекаючи повістки. Завжди був на «нулі», мав кілька поранень. З рук президента отримав нагороду за відвагу. Під час контрнаступу на Херсонщині він опинився у першій машині в колоні, що наступала. Але їхав на підніжці, а не всередині. І це врятувало життя.

– Отямився од того, що в мене все пекло. Голову піднімаю – вогонь в обличчя. Вдихнув ще в себе це гаряче. Почав все це гасити, але  бачу, як в мене ноги, трава – все горить. Я до водовідводу, але поки дійшов, від моїх штанів залишились дві кишені, – розповідає боєць про своє поранення.

Обпечений, він ще витягував з вогню своїх побратимів. Коли ж медики побачили його опіки – жахнулися: вціліло лише тридцять відсотків шкіри. Шанси на життя були нульові. На його обгорілому тілі навіть вену не могли знайти, тому колоти довелося в ключицю. Всю дорогу йому не давали спати, бо медик сказав: «Якщо заснеш – ти «двохсотий». А потім були Київ, коми, операції, перш ніж  транспортували за кордон з іншими важкопораненими бійцями. Сергій потрапив на лікування в медичний військовий центр у Бельгію. Він попросив лише одне – щоб поруч з ним була дружина. І Сніжану розшукали через Фейсбук, бо телефон Сергія загубився, а дружина тим часом уже шукала його по всіх лікарнях.

Сім місяців Сніжана провела з коханим у лікарняній палаті. Вчила по-новому їсти, говорити, ходити. Бельгійські лікарі не переставали дивуватися, як швидко важкий пацієнт реабілітується й повертається до життя. Хоча чому дивуватися, цілюща сила кохання інколи не менш помічна, ніж ліки. Сергій вже ходить, тож нещодавно вони вирішили офіційно одружитися. Шлюбна церемонія відбулася в посольстві України в королівстві Бельгії. До приміщення амбасади боєць вже зайшов своїми ногами. Наречена сяяла від щастя, а розчулений Сергій лише прошепотів:

– Дай Боже, щоб ти завжди була зі мною…

Освідчився коханій в Краматорську, а скріпили союз на Волині

Перша пара взяла шлюб у Ковельському ЦНАПі, який отримав право проводити Державну реєстрацію актів цивільного стану: військовий Артур Бєлік, який днями завершив проходити реабілітацію після поранення, та його обраниця Іванна Лябук.

Про це повідомив мер Ковеля Ігор Чайка.

“Для того, щоб подія була пам’ятною, а громада дізналася про те, що така послуга вже доступна і в нашому ЦНАПі, церемонію, як виняток, провели в моєму робочому кабінеті. Артур освідчився коханій в прифронтовому Краматорську, а скріпили союз — уже в Ковелі. Мав за честь вітати молодят, їхніх батьків, друзів. Привітати Артура прийшли і його побратими. Яка це радість – бачити щасливі усмішки!

Дуже хочу бачити в цьому гарний знак для всіх нас. Молодятам — многії літа й будувати свою родину в країні вільних людей, в Україні, яка перемогла. Артур якраз із тих, хто цю перемогу наближає”, – йдеться в повідомленні.

Чайка зазначив, що Державний акт про шлюб цієї пари теж значиться під №1. Хай це буде гарним почином!