Отже, на вулиці – осінь 2088 року…

0
44

Цікаву штуковину відшукав днями у власному архіві: прогноз американського науково-популярного журналу «Оммі» щодо олімпійського руху наприкінці ХХІ століття (сам прогноз був зроблений приблизно за сто років до цієї дати провідними заокеанськими спеціалістами в галузі спорту та футурології).

Отже, на вулиці – осінь 2088 року. Місце дії – гігантський стадіон в околицях Нью-Делі. Тут відбуваються чергові, 49-ї за ліком Олімпійські ігри. Під розсувним дахом суперстадіону розміщуються численні спортивні арени, на яких одночасно можуть грати футболісти, бейсболісти, баскетболісти та хокеїсти на траві. Півмільйона глядачів, які сидять у зручних кріслах, що розміщені на рухливих доріжках і постійно переміщуються від однієї арени до іншої.

СКАЖІМО ДОПІНГУ «ТАК!»

На думку вчених з «Оммі», тогочасна Олімпіада буде відрізнятися від своїх попередниць насамперед просто божевільною кількістю учасників. Якщо тенденція зростання кількості спортсменів, що приїжджають на Ігри, збережеться, то у 2088 році кількість посланців усіх країн досягне сорока тисяч. Бурхливий розвиток науково-технічного прогресу (НТП) у значній мірі посприяє зростанню спортивних результатів. Істотні генетичні зміни, прогрес у медицині, поліпшення харчування – усе це дозволить спортсменам із третього світу вийти на перші позиції. А усунення економічних бар’єрів приведе до збільшення кількості суперзірок.

АТЛЕТ НОВОГО ТИСЯЧОЛІТТЯ

Ось який вигляд буде мати атлет через 85 років. Він буде справжнім гігантом. Так, гравець з американського футболу (янкі вирішили, що на той час ця гра уже буде у програмі Олімпіад) при зрості 225 сантиметрів буде важити 150 кг.

Прогнозуючи майбутнє олімпійського руху, вчені не змогли пройти і повз проблему допінгу. Як на них, Міжнародний олімпійський комітет, зрозумівши усю безперспективність боротьби з допінгом, врешті-решт легалізує його. Щоправда, науково-технічний прогрес кардинально змінить саму природу допінгу: він стане майже нешкідливим для організму людини. На зміну сумно відомому станозолу (до речі, про нього вже зараз нічого не чутно, про станозолол – так) прийдуть «суперскок» та «гемокарт». Перший – особлива хімічна сполука, що підвищує витривалість, – стане частиною щоденного раціону атлетів. А ось «гемокарт» буде являти собою удосконалений варіант «кров’яного допінгу». Численні переливання крові замінить штучна молекула, що буде відтворювати у людському тілі велику кількість кров’яних тілець.

КІБОРГИ ЗАМІСТЬ ЛЮДЕЙ

Олімпійський чемпіон майбутнього буде дуже мало схожим на звичайних громадян. Швидше за все, він буде своєрідним кіборгом – плід роботи біоніків та електротехніків. У тіло спортсмена буде вживлено біочипи – мікродатчики, що дозволять тренеру стежити за його виступом та самопочуттям. Проте, і це не все. Розвиток спортивної медицини досягне такого рівня, що з’являться і біонічні протези. Атлетам будуть вирізати травмовані зв’язки та пальці, а на їхнє місце вживляти штучні. Озброєні такими кінцівками, штучні олімпійці будуть штурмувати немислимі рекорди.
Ось такий не зовсім, чесно кажучи, веселий вийшов прогнозик. Утім, уже зараз можна говорити про дві похибки у розрахунках фантазерів: усі ці речі стануться набагато раніше, якщо, звичайно, олімпійський рух до цього часу не вичерпає себе (а до цього йде).

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Please enter your comment!
Please enter your name here