Першим видом хусточки був … хвіст шакала

0
55

Своєрідні види носової хусточки використовувались людиною з дуже давніх часів. Можливо, першим видом хусточки був хвіст шакала, який натягався на палицю. Стародавні люди використовували його як носову хусточку і як віяло.
Відомо, що багато диких племен робили рогожі з соломи, які носили на голові і використовували для витирання поту. Ймовірно, це було найпершим застосуванням носової хусточки.

У стародавні часи в Греції і Римі застосовувались не тільки носові хусточки, але і серветки. Серветки використовувалися за столом для витирання рук. Носові хусточки мали прямокутну форму, їх клали в одяг і використовували під час подорожей.
У XVII столітті у Франції носові хусточки виглядали дуже витончено. Вони були з мереживами і нерідко прикрашалися коштовностями. Коли у вісімнадцятому столітті став популярний нюхальний тютюн, жінки стали виготовляти носові хусточки з кольорової тканини. Марія Антуанетта переконала короля Франції Луї XVI видати указ, у якому носові хусточки повинні були мати квадратну форму, а не круглу, овальну або прямокутну!

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Please enter your comment!
Please enter your name here