Ще один спосіб боротьби з наслідками ожиріння

0
1239

Нові дослідження, проведені факультетом охорони здоров’я Йоркського університету, показують, що гальмування протеїну в кровоносних судинах стимулює їх зростання, що призводить до більш здорової жирової тканини і зниження рівня цукру в крові.
Висновки дають ключове розуміння того, як поліпшення регенерації може допомогти пом’якшити серйозні проблеми зі здоров’ям, які виникають при ожирінні, наприклад діабет.

Тара Хаас, професор Школи кінезіології та охорони здоров’я в Йоркському університеті, та її команда досліджували процес під назвою ангіогенез. Ангіогенез — це утворення крихітних кровоносних судин, так званих капілярів. Це допомагає підтримувати нормальні здорові функції в тканинах, особливо коли ці тканини збільшуються.
Однак коли тканина розширюється за рахунок надлишкового жиру, ангіогенез репресує, а нові капіляри не ростуть. Це призводить до патології жирової тканини, збільшується ризик розвитку діабету і серцево-судинних захворювань.
«Незрозуміло, чому саме нові капіляри не можуть утворитися при ожирінні», — говорить Хаас.
Попередні дослідження показали, що при ожирінні рівні FoxO1 збільшуються в ендотеліальних клітинах, які є основними клітинами, що містять капіляри.
«Ми знаємо, що білок під назвою FoxO1 присутній у клітинах ендотелію судин, і він може зупинити розвиток нових капілярів. FoxO1 контролює, як клітини витрачають свою енергію, під час ожиріння рівні FoxO1 збільшуються у капілярних ендотеліальних клітинах, тому можливо, що він гальмує ріст нових кровоносних судин у жирових тканинах огрядних людей», — зауважує Хаас.