СОРОЧКА ЗАВЖДИ В МОДІ

0
374

Сорочки стали неодмінним атрибутом кожного чоловіка з давніх часів. Спочатку це були грубі сорочки з домотканого полотна у вікінгів, слов’ян, римлян. Пізніше, з приходом епохи Відродження, з’явилися сорочки з тонкого льону, шовку з безліччю мережив і прикрас.
Зараз сорочка – це деталь одягу, виконана у вельми лаконічному стилі. Вони можуть бути строгими або нарядними, приталеними або вільними. Важливо вміти вибрати не лише красиву і стильну, але і якісну сорочку, яка поєднувалася б з іншими деталями костюма і дозволяла відчувати себе комфортно.

ЯКИЙ КОМІР КРАЩИЙ?

Мало хто знає, але комірець сорочки може не лише підкреслити певний стиль костюма, але і підкоригувати деякі недоліки обличчя.
Класичний комір універсальний. Він підійде до будь-якого костюма і будь-якого випадку. Він не залучає до себе уваги, легко поєднується з деталями одягу самих різних стилів, а, головне, він завжди в моді.
Італійський комір має кінці, широко розведені в різні боки. Такий комір здатний зорово розширити плечі і скули, він зустрічається як на строгих «офісних» і парадних сорочках, так і на більш неформальних.
Комір «Кент» відрізняється гострими довгим кінцями, які «дивляться» вниз. Такий комір легко поєднується з класичними костюмами і прекрасно виглядає у поєднанні з широкими галстуками.
Комір «Метелик», мабуть, найурочистіший варіант. Це комір – стійка, краї якого загострені і відігнуті в сторони. Сороки з таким коміром одягають під фрак або смокінг у поєднанні з парадним метеликом.
Комір «Мандарин» увійшов до вжитку в нашій країні недавно. Це комір – стійка, вузький і низький. Сорочки, на яких зустрічаються такі коміри, можуть бути абсолютно різними по стилю. На парадних сорочках такий комір виготовляється з тієї ж тканини, що і сорочка, але трохи іншої фактури.
Комір «Таб» рідко зустрічається в Європі і Азії. Він має вузькі кінці, які можна стягнути ближче один до одного за допомогою спеціальної застібки.

ЯКУ СОРОЧКУ ВИБРАТИ?

Сучасна мода допускає носіння практично будь-якої сорочки. Вона повинна поєднуватися з галстуком і костюмом, бути зручною і якісною.
Для того, щоб вибрати сорочку, яка ідеально сидітиме, важливо знати охват шиї і купувати сорочку із зазором в 1-1,5 см. Інакше у поєднанні з галстуком сорочка «душитиме».
Зверніть увагу на комір. Якщо в нього вставлені спеціальні тверді пластини, він довго триматиме форму.
Якісні сорочки мають зшивну кокетку. Це важливо для володарів нестандартної фігури, і дає можливість вручну підігнати таку сорочку, аби вона сиділа ідеально.
Чим більше складок має низ рукава на з’єднанні з манжетою, тим сорочка краща. Петлі для ґудзиків на якісних манжетах обметані уручну і розташовані горизонтально.
Приміряючи сорочку, важливо звернути увагу на довжину рукава. Якщо рукав довгий, манжета повинна закінчуватися в основі великого пальця.
Так само якість сорочки легко визначити по ґудзиках – перламутрові міцніші і прослужать довше.
Хороша сорочка може мати не більш за одну кишеню, або ж не мати їх зовсім.
Слід ретельно оглянути шви перед покупкою сорочки – чим більше стібків вони мають, тим міцніше такий виріб.
Спина сорочки зазвичай трохи довше за перед. Якщо кінці сорочки сходяться в промежині, вона не вилазитиме при нахилах. Якщо сорочка коротша, вона може додати незручності її володареві.
Вибираючи сорочку, важливо врахувати стиль і колір костюма. Чим простіше костюм – тим простіше має бути колірне вирішення сорочки. Сорочка має бути на тон або два світліше за костюм. Якщо костюм виконаний в холодних тонах, то і сорочка має бути такою же.
Найскладніше поєднуються з костюмом сорочки в клітку, зазвичай їх вибирають як літній або неформальний одяг.
Недопустимо носити сорочку з короткими рукавами у поєднанні з галстуком, верхні ґудзики мають бути застебнуті. Сучасна мода не передбачає наявність майки під сорочкою, тому не вартує її надівати.

ПІДБИРАЄМО АКСЕСУАРИ

Аксесуарів для сорочки не так вже багато. Якщо вибирати запонки, то перевагу варто віддати непомітним і невеликим. Вони носяться із спеціальними сорочками, що мають отвори для запонок. Залежно від випадку, запонки можуть бути гранично лаконічними і підкреслено розкішними.
Шпильки для коміра можна надіти на урочистий прийом. Вони можуть бути у вигляді шпильки, стержня або клямки. Вибирати шпильку слід, виходячи з її зовнішнього вигляду, якості і зручності у вживанні.
Вибір сорочок і аксесуарів до них дуже широкий, кожен зможе знайти для себе ту, яка задовольнить всім потребам. І найстрогіший консерватор, і модник зможуть знайти для себе ідеальну сорочку. Важливо, аби вона була зручною, якісною і стильною, тоді сорочка зможе стати тим аксесуаром, який лише підкреслить достоїнства фігури і ваш прекрасний смак.
Сторінку підготував Тарас ПОДОРОЖНІЙ