У ЗДОРОВОМУ ТІЛІ – ХОРОШИЙ НАСТРІЙ!

0
584

Якщо ви вирішили покращити своє здоров’я, підвищити свій життєвий тонус, досягнути в житті певних результатів – спорт в цьому випадку самий кращий помічник. Він буде постійно підштовхувати вас до подальших дій. Організм людини побудований так, що, якщо його привчити в певний час до фізичного навантаження, в результаті він сам почне вимагати цього. Якби підсвідомо, у вас з’явиться бажання займатися будь-яким видом спорту.
Спорт – не просто стимулятор м’язової системи, він дає можливість бути більш бадьорою і оптимістично налаштованою людиною. Для цього зовсім не потрібно присвячувати весь вільний час і давати організму максимальні навантаження. Спробуйте лише два рази в тиждень приділяти зміцненню свого здоров’я 1-1,5 години, і ви будете в чудовій формі. І не важливо, скільки вам років, якої ви статі, – спорт, як і кохання, підкорює всіх і все.
Всі ті заняття, про які ми будемо вам розповідати в цій рубриці, розраховані на кожного бажаючого, навіть початківця. Не варто без підготовки виснажувати себе важкими вправами, від яких ви зможете тільки потягнути м’язи, а результату ніякого не отримаєте. Займаючись же простими, звичними видами спорту, ви не просто піднімете собі настрій, а ще й зможете зміцнити здоров’я, підвищити життєвий тонус. Відомо також, що спортивні заняття допомагають впоратися з багатьма моральними проблемами.
Сьогодні ми познайомимо вас із звичним спортивної діяльності – ходою.
Хода – найлегший із всіх видів спорту. На неї не потрібно витрачати багато енергії, а ефект є досить високий. Хода діє на організм оздоровче, піднімає м’язовий тонус, зміцнює кісткову тканину, розвиває координацію рухів, стимулює обмін речовин.
Перш за все хода покращує роботу серцевого м’яза (міокарда). Медиками доведено, що якщо людина щоденно ходить пішки хоча б годину, ризик такого роду захворювань знижується на 70%. Хода сприяє зниженню ваги, позитивно впливає на нервову систему. До того ж при ній в організмі не накопичується молочна кислота, що дуже важливо.
Необхідно приділяти власному здоров’ю хоч мінімум часу. В ранкові години – найкращий час для ходи. Вам достатньо пройти всього 1-1,5 км, що може бути дорога до місця вашої роботи. У вечірній час самі найкращі години для ходи – з 16 до 18 години, коли організм знову входить у активну фазу і найкраще сприймає фізичні навантаження.
Якщо ви прагнете досягти ефекту від таких вправ, присвячуйте їм, як мінімум, три дні на тиждень. Щоденні прогулянки тільки підвищать позитивний результат від такого виду навантаження.
Якщо хода – найбільш легка в плані навантаження, то біг заставить легені перекачувати достатньо велику кількість кисню.
Розпочати можна з невеликих пробіжок, вони піднімуть тонус, здійснять оздоровчий ефект, відновлять і закріплять м’язову і кісткову систему. Біг швидше приведе організм в норму, до того ж він сприяє розвитку легенів, укріпляє серцеву м’язу, сприяє обміну речовин, досить швидко понижує зайву вагу, благотворно впливає на нервовий стан.
Для бігу знадобиться як мінімум 30 хвилин в день, краще всього комбінувати його з ходою. Краще такі вправи проводити в ранкові години, коли організм краще всього сприймає навантаження на м’язи. В ранкові часи краще укріпляються нервова і серцева система. Оскільки організм ще не ввійшов в денний ритм, він буде спокійно сприймати навантаження, а ранкова тиша благотворно діє на нерви. Але якщо немає можливості займатися вправами вранці, це можна робити і в денний час, хоча тоді задіються м’язовий тонус, і організм отримує підвищене навантаження. Вечірні пробіжки також мають користь, вони максимально понижують м’язовий тонус та спалюють частину калорій які б відклалися в жировій тканині.
Бігу треба приділяти, як мінімум, два дні на тиждень, бажано вибирати для занять один і той же час (організм звикає). Через деякий час він сам вам про це нагадає. Коли втягнетеся, час пробіжок можна збільшити до години.
Біг, як і хода, може бути окремим видом спорту або служити розминкою перед основними заняттями з якими я буду знайомити вас і надалі.
Тепер познайомимося з найбільш приємним і досить корисним видом спорту – вело прогулянкою.
Отже, вело прогулянки зміцнюють легеневу, серцево-судинну, м’язову і нервову системи, кісткову тканину, сприяють зниженню ваги, розвивають координацію рухів.
Вело прогулянкам слід приділяти денний і вечірній час: з 11 до 12.30, з 14 до 16 і з 17.30 до 18. В цей час організм найкраще сприймає таке навантаження. В денний час вело прогулянки впливають на розвиток м’язової тканини і на роботу серцево-судинної системи, а у вечірній час – на жирове згорання.
На це заняття добре відводити 3-4 дні на тиждень, краще через день. Для вело прогулянок достатньо від 40 хвилин до 1 години, але це залежить від вашого самопочуття і тренованості.
Але до вело прогулянок існують деякі протипоказання і обмеження.
Наприклад, при захворюваннях ендокринної системи достатньо максимум 30 хвилин для вело прогулянок повільним темпом.
Обмеження існують при захворюваннях серцево-судинної системи, таких як тахікардія, інфарктний стан, слабкий серцевий м’яз, анемія.
Астматикам краще взагалі уникати такого роду навантаженнями. Людям зі значною втратою зору також не рекомендується сідати на велосипед.
Протипоказаннями являються хвороби ревматичного направлення, запалення суглобів, хвороби системного характеру.
І навпаки, корисними вело прогулянки будуть для людей, у яких невисокі координаційні здібності.
Приємних вело прогулянок!
Сторінку підготував Тарас ПОДОРОЖНІЙ