ОДНОЛЮБ ЧИ ЛОВЕЛАС?

0
606

Немає сенсу проводити серед жінок опитування на тему: «Якого супутника життя ви бажаєте – вірного або… не дуже». Неважко передбачити розподіл голосів електорату. Симпатії більшості опиняться на стороні однолюба, тоді як ловелас навряд чи здолає процентний бар’єр. Що ж, більшість не завжди права, і це стосується не лише результатів виборів або підказок залу в грі «Як стати мільйонером».
Спробуємо показати, що союз з однолюбом не такий вже безхмарний, а шлюб з невірним (не іновірцем, а паломником «наліво») не настільки провальний, як прийнято вважати. Чоловік-гульвіса цілком може розраховувати на свою долю родинного щастя і жіночої прихильності. Недаремно ж співається в українській пісні: «Полюбила джиґуна, та й не знаю за що!»

ТИ В МЕНЕ ОДНА

Отже, однолюб. Очевидна і безперечна цінність цього персонажу полягає в тому, що світ для нього зійшовся клином саме на вас. Одружившись, він демонстративно розриває стосунки з колишніми пасіями, очищає пам’ять мобілки і видаляє анкети з сайтів знайомств. На вулиці однолюб гордо крокує поруч, не задивляючись на панянок, що дефілюють навколо. Така лебедина вірність спочатку тішить самолюбство, але в навантаження до достоїнств природа укомплектувала однолюба і стосом помітних мінусів.
Почнемо з того, що подруга однолюба зазвичай перебуває в щасливому невіданні стосовно його планів. Він добротно залицяється, одначе довго тягне з пропозицією руки та серця. Ще б пак – це ж на все життя! Якщо серце обраниці виявиться зайнятим, він терпляче чекатиме, доки вона не зрозуміє свою помилку. Таке очікування не буде пасивним: їй доведеться витримати постійний пресинг настирливого кавалера. І до того моменту, коли наш герой доб’ється свого, він встигне набриднути потенційній половинці гірше за гірку редьку. А якщо до цього додати образу, що накопичувалася з часу вручення йому гарбуза, то проблеми почнуться з першого дня, а це вже дійсно на все життя.
Однолюб часто ідеалізує свою обраницю, особливо на першому етапі стосунків. Але це не заважає безсоромно експлуатувати її згодом. Психологи давно відмітили, що деякі риси характеру зустрічаються у людей парами. Так от, частенько до чоловікової вірності додається звичайне… занудство.
Однолюби традиційно прагнуть до порядку і суворо дотримуються субординації. В сім’ї вони заздалегідь і назавжди розподіляють ролі: дружина – господиня, чоловік – добувач.
Як дивіденди за свою зразкову поведінку однолюб потребує щоденний звіт про витрати, хронометраж перебування дружини зовні квартири і детальне досьє на її знайомих (причому, не лише чоловіків). У цьому ж переліку вимог: чисті сорочки, шкарпетки стопкою, вигладжені шнурки… Обід – такий як у мами (прискіпливі контролюватимуть навіть калорійність раціону). Міра його особистої корисності в домі обертається довкола обов’язків, які він сам і окреслив. Але що б він не робив, постійно потребує заохочень і страшенно ображається, їх не дочекавшись.
Сторінку підготував Тарас ПОДОРОЖНІЙ