Підкаже кардіолог

0
294

Відчувши зниження потенції, більшість чоловіків біжить до уролога. Тим часом, як показують останні дослідження, їм потрібно зовсім в інший кабінет — до кардіолога. Втрата інтересу до жінок може свідчити, що у чоловіка нелад у серцево-судинній системі.

Еректильна дисфункція (так лікарі називають імпотенцію) часто є виявом серцево-судинних захворювань, які лежать в її основі. Вона передує стенокардії, може бути раннім попередженням про цю хворобу. Ситуація зі статевою системою чоловіків схожа із таким прикладом: ви відкрили кран на кухні, а води немає. Це зовсім не означає, що кран зламаний: можуть бути засмічені труби. Цілком можливо, що на стінках артерій осів холестерин. При ураженій серцево-судинній системі у кровоносних судинах зменшується вміст оксиду азоту — дуже важливий елемент, саме він допомагає кровоносним судинам розширюватись. А якщо судини не розширюються, то не буде й ерекції.

Тимчасово підвищувати вміст оксиду азоту в стінках артерій можна, приймаючи такі препарати, як віагра. Однак, перш ніж зважитися на це, варто подумати про наслідки. Віагра вирішує урологічні проблеми, але може серйозно зашкодити серцю.

Анатолій ДОРОГИЙ,
кардіолог