150 мл алкоголю у день

0
257

Помірне вживання алкоголю, правильне харчування і заняття спортом можуть збільшити тривалість життя. До такого висновку прийшли вчені зі Школи охорони громадського здоров’я імені Тана Чана при Гарвардському університеті, пише WineSpectator.

У своєму дослідженні фахівці проаналізували дані про харчові звички і стан здоров’я жінок віком від 30 до 55 років і чоловіків віком від 40 до 75 років. Дослідження тривало 34 роки, у ньому взяли участь 112 тис. осіб.

Дослідники вивчили наявність хронічних захворювань (діабету, серцево-судинних хвороб і раку), а також вплив на організм таких факторів, як куріння, вага, фізична активність, споживання алкоголю і правильне харчування.

“Ґрунтуючись на даних, можна сказати, що помірне вживання алкоголю зменшує ризик розвитку захворювань серця, знижує ризик діабету і може поліпшити когнітивні функції”, – підсумував результати дослідження доктор Ці Сан.

За його словами, жінки, які відмовилися від куріння, дотримувалися дієти і мали нормальну вагу, але при цьому не вживали алкоголь, жили без хронічних захворювань у середньому на два роки менше ні ті, хто помірно випивав. У чоловіків різниця сягнула приблизно рік.

Найнижчу тривалість життя без раку, серцево-судинних захворювань або діабету мали учасники експерименту, які були огрядні і курили. Учені підкреслили, що помірним вживанням алкоголю є один келих у день для жінок і два – для чоловіків.