То чому ж ми скрегочемо зубами, коли спимо?

0
132

Поширена думка, що скреготання зубами вві сні може з’являтися лише в дитячому віці. Вважається, що причиною цього є глисти. Однак часто від цього потерпають і дорослі, а серед них гельмінтоз менше поширений.

То чому ж ми скрегочемо зубами, коли спимо? Ідеться про судомне мимовільне скорочення жувальних м’язів рота. Такий симптом належить до неврологічних проявів: так нервова система інформує про наявність певної проблеми. На підставі досвіду можу запевнити: багато дорослих людей також скрегочуть зубами уві сні. Зрозуміло, що вони не звертаються до лікаря через появу такої неприємності, хоча, коли розповідають про свої проблеми зі здоров’ям, згадують і про цю. Тож загалом такий симптом майже не має вікових меж. Уперше може проявитись у 6-7-річному віці, коли молочні зуби в дитини змінюються на постійні.

Що є причиною появи такого дивного симптому? Чи не загрожує він здоров’ю?

Скреготання зубами під час сну в дітей молодшого віку таки провокують глистяні інвазії, які в процесі життєдіяльності виділяють токсини. А на тлі інтоксикації ураження зазнає передусім нервова система. Тож насамперед у такій ситуації потрібно пройти обстеження на глисти, особливо, якщо в дитини погіршився апетит чи періодично з’являються напади болю в животі. Потерпають від цього і школярі. Наслідком є над­мірне нервове напруження. Тож батьки мають звертати увагу на емоційний стан дитини, дізнаватися, що її непокоїть.

У дорослому віці такий симптом супроводжує невротичні стани, астенію, синдром емоційного вигоряння, перевтому. Попри поширену думку, що чоловіки вміють тримати нерви в кулаці, насправді вони вразливіші за жінок і важко переносять невдачі та життєві труднощі. Крім того, застуда, ревматичні захворювання чи парадонтоз, які супроводжуються синдромом інтоксикації, також провокують скреготання зубами під час нічного відпочинку. Тому при обстеженні може виникнути потреба звернутися до стоматолога, невролога. Але передусім потрібно здати кров на аналіз, аби перевірити наявність запальних процесів в організмі.

Зоя ДЕРГАЧОВА,
невролог