Щоб уникнути травматизму

0
164
  1. Не піднімайте масивних речей, не носіть важких сумок. Літнім людям не рекомендується піднімати вагу понад три кілограми.
  2. Не напружуйте спину, не робіть різких нахилів або поворотів, рвучких рухів тілом.
  3. Не нахиляйтеся, піднімаючи предмет із підлоги. Для цього літній людині краще сісти або спертися на одне коліно.
  4. Не використовуйте стільці, табуретки, пуфи, аби дістати високо розміщені предмети. Візьміть переносну драбину чи попросіть допомогти.
  5. Покладіть у ванній кімнаті килимки на гумовій основі, закріпіть їх на підлозі.
  6. Під час купання обережно поводьтеся з гладенькими предметами. Аби не посковзнутися на мокрому милі, стежте, щоб воно не впало у воду чи на підлогу. Можна зробити у шматку мила отвір і протягнути крізь нього шнурок. Після купання, сидячи у ванні, спочатку вийміть пробку і злийте воду й лише після цього вставайте.
  7. Не піднімайтеся рвучко і дуже швидко, якщо сидите або лежите. У людей похилого віку при зміні положення тіла може знизитися артеріальний тиск. Спроба різко підвестися призведе до слабкості, й ви можете впасти.
  8. У помешканні людини похилого віку оптимальна температура має бути не нижче 20 градусів тепла. Тривале перебування в прохолодному приміщенні призводить до зниження температури тіла, сонливості. У такому стані можна легко оступитися й упасти.
  9. Регулярно перевіряйте гостроту зору, носіть окуляри відповідно до рекомендацій лікаря. В іншому разі вони спотворюють перспективу й можуть спричинити травмонебезпечну ситуацію.
  10. Не носіть взуття на слизькій підошві. Для людей похилого віку ліпше підійде взуття на гумовій. Будьте обережні на слизьких сходах і підлогах.

Марія ВАНДА,
сімейний лікар