- Не піднімайте масивних речей, не носіть важких сумок. Літнім людям не рекомендується піднімати вагу понад три кілограми.
- Не напружуйте спину, не робіть різких нахилів або поворотів, рвучких рухів тілом.
- Не нахиляйтеся, піднімаючи предмет із підлоги. Для цього літній людині краще сісти або спертися на одне коліно.
- Не використовуйте стільці, табуретки, пуфи, аби дістати високо розміщені предмети. Візьміть переносну драбину чи попросіть допомогти.
- Покладіть у ванній кімнаті килимки на гумовій основі, закріпіть їх на підлозі.
- Під час купання обережно поводьтеся з гладенькими предметами. Аби не посковзнутися на мокрому милі, стежте, щоб воно не впало у воду чи на підлогу. Можна зробити у шматку мила отвір і протягнути крізь нього шнурок. Після купання, сидячи у ванні, спочатку вийміть пробку і злийте воду й лише після цього вставайте.
- Не піднімайтеся рвучко і дуже швидко, якщо сидите або лежите. У людей похилого віку при зміні положення тіла може знизитися артеріальний тиск. Спроба різко підвестися призведе до слабкості, й ви можете впасти.
- У помешканні людини похилого віку оптимальна температура має бути не нижче 20 градусів тепла. Тривале перебування в прохолодному приміщенні призводить до зниження температури тіла, сонливості. У такому стані можна легко оступитися й упасти.
- Регулярно перевіряйте гостроту зору, носіть окуляри відповідно до рекомендацій лікаря. В іншому разі вони спотворюють перспективу й можуть спричинити травмонебезпечну ситуацію.
- Не носіть взуття на слизькій підошві. Для людей похилого віку ліпше підійде взуття на гумовій. Будьте обережні на слизьких сходах і підлогах.
Марія ВАНДА,
сімейний лікар