Про які проблеми зі здоров’ям може свідчити пітливість уві сні

0
35

Печія, хропіння, діабет Улітку в спеку майже неможливо спати, не пітніючи. Особливо без кондиціонера.

Однак, якщо така проблема турбує і в інші пори року (і навіть у холод!), варто уважніше прислухатися до власного здоров’я.

Пітніти уві сні, за словами лікарів, схильні однаковою мірою як чоловіки, так і жінки. Нічний відпочинок із такою проблемою важко назвати приємним: мокрий одяг і постільна білизна, відчуття дискомфорту.

Однак дискомфорт — не найгірше в цій ситуації. Такий симптом може сигналізувати про проблеми в організмі.

Причиною спітніння можуть бути, звісно, і банальні обставини: синтетична білизна, наприклад. Але якщо ви спите в одязі з натуральної тканини і користуєтесь постільною білизною доброї якості, а «мокрий» дискомфорт усе одно докучає, то варто звернутися до лікаря.

Як пояснює лікар-ендокринолог Олена Ставицька, причин пітливості може бути багато. Наприклад, гіпертиреоз — надмірна активність щитоподібної залози, яка при цьому виробляє більшу кількість необхідних гормонів. Захворювання може супроводжувати підвищена температура тіла і надмірна пітливість.

Так само — гіпоглікемія, стан, при якому різко падає рівень цукру в крові. Це провокує неспокійний сон, підвищену пітливість, кошмари. А також може свідчити про захворювання на цукровий діабет.

Нічну пітливість може викликати і печія. Коли людина перебуває в горизонтальному положенні, проблема посилюється, і це призводить до підвищеного потовиділення. Тож, за порадою лікаря, перед сном варто регулювати виділення шлункового соку з допомогою ліків.

«Хропіння може бути причиною сильного пітніння вночі, — зауважує лікар, — а також менопауза у жінок. Гормональний фон при менопаузі та її наближенні нестабільний, відтак це викликає надмірне виділення поту. Проблему можна вирішити, скоригувавши синтез гормонів, це покращить і самопочуття, і настрій жінки».

Порушення мозкового кровообігу, пухлини також можуть провокувати надмірну пітливість.

Усі ці причини — очевидні. Але можуть бути й опосередковані. Лікарі називають кілька можливих факторів, що впливають на виділення поту вночі.

Наприклад, вірусні інфекції, грип, запалення легенів, туберкульоз. А також лімфома, пухлина наднирників і банальне ожиріння. Або вживання продуктів, що стимулюють роботу жирових залоз.

Що робити, якщо проблема докучає? Як позбутися цього дискомфорту? Насамперед, якщо пітливість пов’язана з конкретним захворюванням, треба зосередитися на лікуванні й усунути джерело проблеми.

Якщо ж нічне посилене пітніння не залежить від збоїв в організмі, то спробуйте зробити наступне: відмовтеся від гострої їжі, кави і алкоголю; не їжте на ніч (останній прийом їжі — не пізніше, ніж за три години до сну); не зловживайте солодощами і спеціями, обмежте сіль у раціоні, на ніч приймайте душ. А також провітрюйте приміщення перед сном і спіть в одязі з натуральних тканин.

Мирослава КРУК