Стан закоханості стабілізує психіку й оптимізує процес мислення

0
178

Аналізуючи численні дослідження, психологи дійшли висновку: закохана людина значно краще адаптується до нових умов життя і знаходить вихід із «глухих кутів», аніж та, яка ухиляється від «стріл Амура».

За словами столичного лікаря-психотерапевта Валерії Комарницької, під час закоханості в організмі людини виникає сприятливе гормональне тло, що оптимізує процес мислення, стабілізує психологічний стан, позбавляє від стресів і фобій, підвищує захисні сили організму. Все це підтверджено науковими дослідженнями.

Науковці навіть проводили спеціальні тести діяльності головного мозку — серед людей у період закоханості і тих, хто вживав наркотичні речовини сильної дії. Результати досліджень виявилися ідентичними.

Багато хто з людей каже: для того, аби мати снагу до життя і здатність втілювати нові плани і наміри, варто закохатися. Для людей творчих стан закоханості є найкращим стимулом до створення нових творів.

Однак стан сильної закоханості, як стверджують психологи, може переживати далеко не кожен. У чому причина — лікарі і дослідники однозначно пояснити не можуть.

Однак факт залишається фактом: чимало людей наприкінці життєвого шляху із сумом визнають, що так і не пізнали щастя кохати. Можливо, допускають фахівці, причина тут психологічна.

Якщо дитину з ранніх літ батьки не навчили кохати, якщо між самими батьками не було теплих зворушливих стосунків, якщо самому малюку мало перепадало любові від найрідніших людей, — такій людині в дорослому віці важко самотужки навчитися кохати. Крім того, треба зважати на темперамент і характер людини.

Якщо людина — егоїст, то прийняти іншу людину в серце їй часом просто не під силу.

Адже любов — це і здатність до самопожертви заради іншого. А той, хто зосереджений лише на собі, чекає уваги суто до себе. І «любить себе» з допомогою інших.

Леся ХОРОЛЬСЬКА