Ідеальна сорочка

0
101

За великим рахунком, для визначення якості сорочки, достатньо глянути на шви. Що частіший в них стібок, то довговічніша річ. У сорочках високої якості на 1 см припадає приблизно 8 стібків. А петлі обметуються винятково вручну. При ручній обробці дефекти на кшталт нерівностей або стирання ниток виключені.

У добротних сорочках ґудзики виготовляються винятково з перламутру. У натуральності матеріалу можна переконатися, глянувши на тильний, необроблений бік ґудзика.

Крім цього, дорогі готові сорочки часто мають певні особливості, властиві для замовних. Так, у картатих сорочках візерунок безперервний у швах. Також вони можуть складатися з двох частин, тобто мати зшивну кокетку (смужку тканини у верхній частині спини). Така деталь дозволяє коригувати розташування сорочки на плечах.

Звісно, якість сорочки залежить і від матеріалу, з якого вона пошита. Бавовна вважається тим кращою, чим довше бавовняне волокно. Тому гарна бавовна серед професіоналів іменується «довгою».

В ідеалі сорочка має рівномірно і в міру щільно облягати торс. Відвисання сорочки над поясом у заправленому стані помилково вважається припустимим. Насправді це ознака того, що сорочка занадто широка. А от розбіжні до плечей складки — свідчення того, що вона затісна. У діловій сорочці з добре продуманою конструкцією під кокеткою є защипи, які забезпечують вільність рухів. Ту саму функцію виконують два защипи у місці з’єднання манжети та рукава. Нижня петля на сорочці зазвичай є горизонтальною. Це утримує поли сорочки на одному рівні.

На всіх пристойних сорочках передбачено таку зміцнювальну деталь, як ластка, трикутний клин знизу з обох боків у місці з’єднання передньої та задньої частини сорочки. У комірі мають бути знімні пластикові пластини, які необхідно виймати на час прання. Вони слугують для збереження форми коміра.

У сорочки, призначеної для носіння з костюмом, нижній край коротший з боків і довший спереду та ззаду. Таку сорочку простіше заправити у штани. Довжина гарної сорочки така, що передня та задня частина вільно сходяться в промежині. При цьому нижній ґудзик сорочки обов’язково має бути нижче від рівня ременя.

Еволюція видів

Офіціоз. Найофіційніший і найошатніший представник виду — вечірня сорочка, яку носять під смокінг. А найконсервативніший варіант має комір-стійку, що передбачає метелика. Останнім часом допускається звичайний комір. Але в кожному разі це має бути біла або кремового відтінку сорочка з бавовни найвищої якості з французькими манжетами.

Офіс. З костюмом найдоречнішими є сорочки класичного крою та неяскравих кольорів. Найбільш офіційно виглядають однотонні моделі. Менш суворі сорочки з ледь помітною смужкою або клітинкою. Інші візерунки в офісі недоречні.

Smart casual. Сорочки з виразною клітинкою або смужкою погано сполучаються з діловим костюмом, натомість ідеально доповнюють спортивний піджак, будучи невід’ємним атрибутом стилю smart casual.

Casual. Ще менш офіційними є сорочки з яскравими візерунками, з ворсистих тканин, а також сорочки поло.

Fashion. Сорочки, які сполучать класичну нарядність і новаторство форм, оздоблення та кольорів, утворюють особливу нішу трендових сорочок. Доповнення до них має бути відповідним: якщо костюм — то некласичний, з нововведеннями, якщо джинси — то дизайнерські.

Міські коміри

Зрізаний. Найсуворішим вважається зрізаний комір, що широко розходиться в сторони. Він передбачає обов’язкову наявність костюма та краватки.

Гострий. Звичайний гострий комір гарний і з краваткою, і без, як з костюмом, так і з джинсами.

Білі комірці. Особливий підвид повсякденних сорочок складають кольорові сорочки з білим коміром. Хоча зараз багато дизайнерів радять носити таку сорочку з костюмом, органічніше вона виглядає із джинсами.

Button-down. Перехідна модель від офісної до повсякденної сорочки — button-down, сорочка з кутами коміра, що пристібаються. Хоча ґудзики на комірі були вигадані для того, щоб утримувати краватку в належному положенні, зараз такі сорочки частіше носять без краватки.

Тарас ПОДОРОЖНІЙ