Купівля подарунка — майже ритуал

0
88
Умовно подарунки можна розподілити на символічні, для душі, «у господарстві знадобиться», корисні, з підтекстом. Вибирайте, кому який підійде. Бажано заздалегідь ненав’язливо вивідати, чого хоче кохана жінка, турботливий чоловік і ненаглядне чадо.

Багато хто полюбляє дарувати парфуми й туалетну воду. Та це доречно лише у випадку, якщо ви точно знаєте, яким запахам віддає перевагу ваш(а) візаві. Важливо правильно їх підібрати, проте смаку гарненької продавщиці довіряти не слід. Те саме стосується косметики. За бажання завжди можна підглянути, чим користується дама вашого серця. Занотуйте у блокноті номер помади чи пудри, назву туші або лаку для нігтів, і ви неодмінно влучите в ціль. Але пам’ятайте, помаду чоловік може подарувати лише тій, з ким його пов’язує поцілунок.

Найінтимнішим подарунком залишається білизна. Не слід підбирати її на око, особливо якщо плутаєтеся в поняттях об’єму та повноти, а також не відрізняєте комбідрес від комбінації. Якщо наважитесь на такий презент, візьміть із собою кохану й попросіть приміряти, що їй сподобається. Отримаєте подвійне задоволення. Прикраси — поза конкуренцією, тільки не плутайте з дешевою біжутерією, яка продається на лотках і на ринку. Перелічене вище може дарувати чоловік або дуже близька людина.

До речі, думка про те, що побутова техніка або предмети домашнього вжитку не можуть бути в переліку подарунків, доволі спірна. Знаю жінок, які були б щасливими, отримавши пральну чи посудомийну машину, вишуканий посуд або кухонний комбайн. Однак пам’ятайте, у цьому випадку подарунок має бути «заповітним» чи просто «вагомим». Сковорідку, каструльку або вінце для збивання білків можуть не вибачити й не зрозуміти.

Чоловіки, як і діти, люблять подарунки, які відповідають їхнім захопленням. Тому з’ясуйте, що ж він любить ще, крім вас, пива й телевізора. Рибалці підійде симпатична фляжка зі стопочкою (щоб не змерзнув, сидячи біля ополонки), набір блешень, модний спінінг чи передплата на часопис про риболовлю. Мисливець оцінить бінокль, термос або рюкзак. Автомобіліста порадує масажна накидка на сидіння, килимок, приймач, іграшка на лобове скло. А спортсмену подаруйте гантелі для підтримання форми. Любителя лазні потішить лазнево-пральний набір із березовим віником.

Якщо ж особливого хобі у вашого чоловіка немає, підійдуть банально-практичні речі: рукавички, портмоне, барсетка, візитівниця, годинник, набір для гоління чи портсигар. До шкарпеток, трусів і майок сильна половина людства байдужа. Не слід дарувати їм квіти, солодощі та м’які іграшки.

Колегам по роботі заведено дарувати «нейтральні» подарунки. Приміром, запальничку, авторучку, записничок або пляшку смачного напою (з’явиться шанс розпити її разом із ним). Дарувати краватку жінка може лише у випадку, якщо супроводжуватиме чоловіка на світських заходах і в неї є право втручатися в його костюм. Інакше навіть якщо краватка гарна, її, згідно з прикметами, можуть розцінити як бажання «захомутати».

Соціологічні дослідження споживчих уподобань у багатьох країнах світу продемонстрували — найбажанішими подарунками більшість опитаних назвали цифрові пристрої: MP3-плеєри, DVD-програвачі, ігрові приставки, персональні комп’ютери та аксесуари до них. Стільниковий телефон теж належить до популярних подарунків на Новий рік та Різдво. Результати торішніх продажів свідчать, що кожен п’ятий європеєць і кожен третій американець дарував близьким саме мобільник.

Дітей можуть потішити іграшки, ігри, що розвивають, конструктори, барвисті енциклопедії. Канцелярське приладдя й навчальні посібники — речі корисні, однак сприймаються ними з певною часткою розчарування. Живі подарунки — щеня, кошенят, хом’ячка, черепашку — дарують лише за погодженням із дорослими, адже разом із пухнастою грудочкою ви підносите ще й проблему — догляд за тваринами.

Правила етикету радять поважати забобони. Приміром, не можна дарувати носові хусточки (до сліз). У портмоне чи гаманець слід обов’язково покласти монетку, інакше подарунок принесе безгрошів’я. Не дарують ікони та перли, а також дзеркала й ножі — це погана прикмета.

Купівля подарунка — майже ритуал. Ми перетворюємо гроші на предмети, які мають особливий смисл, значення та пам’ять. Нерідко подарунки стають сімейною реліквією. По тому, як і що людина дарує, можна судити й про неї саму. Але повірте, головний ритуал — не сам подарунок, хоч би яким дорогим він був, а те, як ви його підносите. І не має значення — буде це коштовне намисто чи виготовлений власноручно віночок, прикрашений іграшками та свічками. Важливо, щоб це було зроблено з любов’ю й ніжністю, щоб у свій подарунок ви вклали побажання добра.