Краватка сама по собі не повинна виглядати привабливо

0
171

Мільйони чоловіків зав’язують щоранку краватки майже автоматично. А тим часом краватка фактично відбиває душу чоловіка. Малюнок, колір, тканина і вузол можуть свідчити про те, хто перед вами: кар’єрист, провінціал, ошуканець, щирий хлопець, донжуан чи добрий сім’янин. Психологи-жінки вивчали те, як вибір краваток може розкривати секрети особистості тих, хто їх носить.

Вони стверджують, що краватка чітко визначає суспільне становище й образ чоловіка. З усього одягу саме краватка є головним атрибутом, який відбиває настрій чоловіка на цю мить і те, що чоловік хоче повідомити про себе навколишнім. Краватка визначає його імідж і культурний чи соціальний прошарок, до яких він належить чи прагне належати. Краватка сама по собі не повинна виглядати привабливо.

Мета – передати характер. Так, строкаті шотландські мотиви традиційно полюбляють представники вищих кіл, нині ж віддають їм перевагу й ті, хто йде нагору по соціальних сходах, проте цей малюнок у м’якій колірній гамі може означати, що перед вами романтик. Діагональні смуги означають владу, вплив і надійність. Їм надають перевагу комерсанти й особливо фінансисти. Великий, розкиданий горох визначає екстраверта, чоловіка, що бажає привернути до себе увагу, дрібний горошок означає гарного фахівця, котрий любить свою роботу. Часто горошини вибирають інтроверти. Помітні, кричущі малюнки з несподіваними темами чи дизайном люблять розумні, упевнені в собі чоловіки з почуттям гумору або незвичайними рисами характеру.

Дослідження, проведені в мережі універмагів, показали також, що колір, краватки з якого розкуповуються найшвидше, – синій.

Він свідчить про надійність і товариськість, але залежно від малюнка може визначати й індивідуаліста. Яскраво-червоні – чоловіків, упевнених в тому, що їм багато що до снаги. Ясно-зелений колір вирізняє чоловіків, що високо оцінюють самих себе і ставлять високі вимоги до оточення, але темно-зелений чи маслиновий приваблює любителів природи, надійних сім’янинів.

Психологи також дослідили, що вовняні краватки люблять джентльмени, які не обтяжують себе роботою, а трикотажні – правдиві. Повний вузол зав’язують самовпевнені екстраверти. Слабко затягнутий вузол нижче комірця – ознака творчої, богемної особистості, але також і чоловіка, що не заслуговує на довіру. Жінки, що купують краватки чоловікам, мають враховувати всі ці нюанси при виборі подарунка: вони мають вважати на те, що хочуть сказати про себе їхні чоловіки своєю краваткою.