Чоловіки люблять очима

0
43
Здавалося б, ідеал цнотливої дружини залишився ще у вісімнадцятому сторіччі. Минули й часи співання серенад під вікном. Комусь сьогодні видасться смішним, що за поцілунок жінки чоловік міг загинути на дуелі. Та «мода» має здатність повторюватися. Дедалі частіше зустрічаються чоловіки, які «бережуть» свою кохану, тобто задовольняють свої сексуальні потреби з іншою. А в шлюбну ніч насолоджуються своєю єдиною і неповторною…

Чи може бути приємною «брудна робота»?

Після тривалої бесіди з психологами різних спеціалізацій з’явився цей матеріал. Сподіваємося, що багато, хто знайде в ньому відповідь на вічне питання, а дехто просто з цікавістю прочитає. Висвітлювана проблема віддалено, а може, й ні, стосується кожного, але не всі мають сміливість говорити про це. Отже, трохи «про це».

Пам’ятаєте певною мірою непристойний анекдот? На пропозицію переспати із цнотливою дівчиною чоловік відповідає: «Не люблю брудної роботи». Проте є чоловіки, які б залюбки погодилися мати справу тільки з незайманими. Взагалі, прагнення познайомитися з «чистою» і цнотливою доволі часто керує чоловіками, які підшукують собі дружину.

Якщо я відкорковую пляшку з пивом чи шампанським, то принаймні певен, що до мене з неї ніхто не пив… Необхідність контактувати в сексі виключно з дівчатками, м’яко кажучи, є справою дещо неординарною. Ще в далекі шістдесяті роки, коли фахівці напівлегально почали порушувати згадану тему в обговореннях серед лікарів-психіатрів, усіх вразив один із нестандартних «сексуальних комплексів», що його дослідив великий Зиґмунд Фрейд. У його праці йшлося про цей самий непереборний сексуальний потяг деяких чоловіків до незайманих дівчат. Це прагнення нагадує поведінку відомого Дон Жуана (а точніше, його реального «прообразу» дона Гуана), що за відносними підрахунками, за своє бурхливе і багато в чому невдале сексуальне життя змінив понад дві тисячі партнерок. Проте якщо Дон Жуан спокушав дуже різних, і насамперед заміжніх, жінок, то описаний Фрейдом дон Джіованні «спеціалізувався» виключно на цнотливих! Тут необхідно підкреслити, що «комплекс дона Джіованні» притаманний не тільки молоді чи представникам середнього віку. Нещодавно такий випадок було зафіксовано в майже 60-літнього чоловіка! Психологічний аналіз виникнення й розвитку цього комплексу в пацієнта показав, що той іще з юнацьких років був дещо інфантильним, мрійливим, надчуттєвим і дуже вразливим хлопчиком. Його недостатньо високий ступінь самооцінки сполучився з романтизованим і піднесеним ставленням до жінки: «Вона — богиня, Вона — янгол, Вона — ідеальне створіння на планеті». Такий чоловік свідомо опирався спробам досвідчених представниць слабкої статі «прибрати його до рук». Більше того, навіть епізодичний флірт, що іноді закінчувався інтимною близькістю, породжував у його свідомості такі фантазії, що він якусь мить був майже певен, що «володів дівчиною». Завдяки цьому підвищувалася його самооцінка, він «розквітав», у нього поліпшувався не тільки душевний стан, але й зовнішній вигляд, самопочуття!

Чоловіча примха чи необхідність

Тож чому в деяких представників сильної статі розвивається такий не зовсім звичайний комплекс? Розповідає лікар-психолог Марина Балаяндіна:

«По-перше: для одних чоловіків близькість із цнотливими партнерками веде до здійснення потреби отримати «ексклюзив», перемагає бажання бути першим. Усвідомлення того, що він був першим, посилює в чоловіків такого типу почуття власної значущості, задоволення, гордості і, звісно ж, це посилює його сексуальність.

У другому варіанті цей комплекс може розвиватися з почуття невпевненості у своїх чоловічих можливостях. Річ у тому, що такі чоловіки уникають інтимних контактів із зрілими, досвідченими в сексуальному плані жінками, побоюючись можливого порівняння не на їхню користь із колишніми партнерами цих жінок». Недарма психологи радять ніколи не згадувати своїх колишніх любовних пригод.

Комплекс дона Джіованні може бути й проявом одного з типів педофілії (тобто сексуального потягу до дітей, у цьому випадку — до дівчаток). Особлива категорія — чоловіки, які постійно прагнуть самоствердитися. У таких представників сильної статі також можуть виявитися ознаки цього незвичного комплексу. Вони мають нав’язливу потребу відчувати себе в чоловічій ролі в такій винятковій ситуації, як дефлорація.

Дівчаток на всіх не вистачить

Що ж до гомосексуалістів, то в них комплекс виникає зазвичай як реакція на «подолання дистанційного бар’єра між тілами» (між тілами протилежної статі). В осіб із садистськими схильностями комплекс дона Джіованні виникає через збудливу дію стимулів і ситуацій, пов’язаних із руйнуванням дівочої пліви. І звісно ж, комплекс цей може виникати як прагнення домінувати, переборювати опір і, зрештою, оволодівати. Само собою, у наш сексуально розкріпачений час «забезпечити» усіх носіїв комплексу дона Джіованні дівчатами неможливо. І тому задоволення цієї незвичної сексуальної потреби в багатьох із них часто пов’язується з перенесенням у світ уяви й фантазії (як і було в згаданого вище пацієнта). Саме тому вони уявляють свою сексуальну партнерку дівчиною або ж у процесі статевого акту викликають перед собою картини, пов’язані з її дефлорацією. Деяким для задоволення сексуальної потреби буває достатньо розповіді партнерки про те, як вона втратила цноту, що відчувала при цьому, яким було ставлення до цього її першого статевого партнера. Звичайно, комплекс дона Джіованні можна тлумачити як постійне прагнення отримати особливі, гострі сексуальні враження. Це може свідчити про наявність (часто в початковій формі) прихованої імпотенції (статевої неспроможності). І тут слід зауважити: попри те, що в сексуальному бажанні чоловіка присутній гормональний компонент (а це насамперед тестостерон — чоловічий гормон), основний вплив на його сексуальну поведінку чинить усе-таки мозок. Як з’ясували сексопатологи, наявність у чоловіків тестостерону спричиняє сплеск сексуальних думок і фантазій, але не збільшення числа ерекцій. І саме тому, як усім відомо, чоловіки люблять очима — їм просто необхідний допінг у вигляді (часто незвичних) зорових (а рідше — слухових) відчуттів. Ну а прояв комплексу дона Джіованні найчастіше є прагненням до незвичних сексуальних відчуттів.

Ніка ЧЕКАЛЮК