Чи схильна та чи інша людина до зрад чи ні

0
39

До власних зрад будь-яка людина підходить, як би це точніше висловитися, із розумінням, роблячи знижки на об’єктивні причини. Коли ж зраджують нас, ми педантичніші в питаннях моралі й майже завжди відчуваємо себе безневинними жертвами.

Цілком природно, що, прагнучи одружитися, ми хотіли б знайти таку половину, яка вирізнялася б уродженою вірністю. На жаль, немає приладу, який безпомилково визначав би наявність подібної якості в характері чоловіка чи жінки. Проте психологи вивели деякі закономірності, які дозволяють припустити, схильна та чи інша людина до зрад чи ні.

Отже, чинники, які звичайно впливають на наші теоретичні та практичні уявлення про відданість шлюбному партнеру.

Дошлюбний сексуальний досвід. Відсутність сексуального досвіду до шлюбу зовсім не гарантує вірності в майбутньому шлюбі, хоча буває і таке. Та, як правило, після пізнього розкріпачення плоті наступає етап активного пошуку пригод.

Те ж саме стосується тих чоловіків і жінок, які мали безліч сексуальних партнерів до шлюбу (мається на увазі послідовний варіант). За статистикою, вони легше йдуть на адюльтер і звичайно менше цінують шлюбного партнера, оскільки знають, що легко знайдуть іншого. Зрозуміло, це стосується не всіх дошлюбних активістів, але багатьох із них.

Досвід батьківських зрад. Тут помітний явний статевий поділ. Жінки, які виросли в родинах, де батько не був вірний матері, зазвичай віддані своїм чоловікам. Чоловіки ж, чиї татусі ходили «наліво», як правило, копіюють поведінку батька, вступивши в шлюб.

Виховання. Ті, хто виховувався в абсолютно порядній сім’ї, цілком можуть зраджувати своїм шлюбним партнерам — така статистика. Проте та сама статистика стверджує, що не мучаться каяттям після «лівака» ті, хто в дитинстві був розпещеною дитиною, тобто ті, для кого батьки робили все, віддавали найкращий шматок, усе прощали й усе дозволяли.

Риси характеру. Основне у характері зрадників і зрадниць, як стверджують психологи, — це відсутність здатності до співчуття, співпереживання, відсутність чуйності, а також запальність, нервовість, імпульсивність. Такі люди в списку на зраду.

Ще одну категорію потенційних зрадників становлять ледарі, розсіяні та забудькуваті. Їх вічна неорганізованість поширюється і на сферу інтимну.

Насиченість сексуального життя. Закономірність проста: чим вона багатша й за кількістю, і за змістом, то нижча потреба скакати в гречку. Та це все одно не гарант вірності. Оскільки навіть за багатого «домашнього» сексу деякі жінки ходять до інших чоловіків за щиросердістю та спілкуванням, а деякі чоловіки (і багато хто з них) зраджують, щоб пережити нові відчуття і щоб укотре перевірити свою спроможність і привабливість.

Робота. Навіть наймоногамнішим за натурою чоловікам важко не збитися на манівці, якщо в робочий час навколо них крутиться безліч привабливих, молодих, не занадто цнотливих жінок. До речі, жінки, які працюють в чоловічих колективах, теж перебувають в «групі ризику» і цілком можуть піддатися принадам якогось офісного мачо. Та найсерйознішим випробуванням на вірність піддаються ті дами й добродії, які періодично їздять у службові відрядження. Відповідно до опитувань, навіть у головах дуже чесних, порядних жінок, які кохають своїх чоловіків, у відрядженні виникала божевільна думка хоча б раз зрадити (оскільки є імпульс, час, місце й привід).

Є професії, які в принципі ототожнюють із потенційною зрадою (інколи незаслужено, однак найчастіше справедливо): секретарі-референти, стриптизери й стриптизерші, медсестри, актори тощо.

А в інших випадках спільна професія підштовхує до зради. Скажімо, танцівник, який тягає весь день свою дружину-балерину по сцені, ввечері навряд чи захоче торкнутися її тіла — втомився, та й набридло.

Психологічний клімат у сім’ї. Чоловіки втікають в обійми інших жінок від домашніх істерик, сліз, депресивних настроїв своїх дружин. Жінки шукають на стороні щиросердної близькості, порозуміння та ніжного чоловічого поводження, якщо власний чоловік черствий і позбавлений сентиментів.

Зовнішність. Гарні чоловіки та жінки цілком можуть бути вірними чоловіками (таке буває), але, відверто кажучи, вірність — не головна чеснота красенів і красунь.

Алкоголь. Під впливом зеленого змія чоловіки та й жінки здатні на багато чого, а на таку «дрібницю», як зрада, тим паче. Встановлено, що ті, хто схильний зловживати спиртними напоями, уродженою вірністю похвалитися не можуть.

Експериментаторська жилка. Той, хто любить експериментувати з кольором волосся, в одязі, із перестановкою меблів, у готуванні страв, той шукає чогось нового і на шлюбному ложі. І якщо друга половина не готова брати участь у цій безкінечній експериментальній діяльності, то їй доведеться пізнати смак подружніх зрад.

Тарас ПОДОРОЖНІЙ