Відома річ: де чарка — там і цигарка

0
67

 А тим часом шкода від куріння стає набагато більшою, якщо це «дійство» відбувається у нетверезому стані. Про це говорять і пишуть давно. Ось нове підтвердження.

Група фізіологів університету в Бірмінгемі (штат Алабама, США) завершила дослідження цієї проблеми на мишах і встановила, що кровоносні судини гризунів, котрі приймали харчування з додачею алкоголю і вдихали тютюновий дим протягом п’яти тижнів, надбали майже вп’ятеро більше хворобливих наслідків (уключаючи ушкодження ДНК), аніж ті, що не зазнали такого випробування!

У той же час миші, котрі не споживали алкоголь, але дихали тютюновим димом, отримали хворобливі наслідки лише у два рази більші за «норму». За словами керівника дослідження Скотта Белінджера, здобуті результати спростовують поширену думку про нібито корисну роль регулярного помірного вживання невеликих доз алкоголю. Насправді ж практиковане в цих ситуаціях колективне куріння справляє на організм у поєднанні з уживанням спиртних напоїв прямо протилежну дію.

***

Принагідно скажемо і ось про що. Куріння спричиняє в чоловіків підвищений ризик облисіти, причому це стосується і азійських чоловіків, які загалом менше схильні до облисіння, аніж представники білої раси. Такого висновку дійшли дослідники з Національного Тайванського університету.

Медики пояснюють це тим, що куріння руйнує волосяний мішечок (folliculus pili), в якому розташована коренева частина волосини. Саме у шкірний фолікул приблизно на межі зовнішньої і середньої третини волосини впадає вивідна протока сальної залози. Куріння порушує процес циркуляції крові та гормонів у шкірі голови і збільшує вироблення «жіночого» гормону — естрогену. У цьому зв’язку медики пропонують чоловікам, котрі починають рано втрачати волосся, замислитись про здоровий спосіб життя і відмовитись від куріння.

Тарас ПОДОРОЖНІЙ