Симпатія до каблучок прокидається в чоловіків з роками

0
99

Чоловіча біжутерія та елітні чоловічі прикраси сьогодні не менш популярні, ніж жіночі. Причому чоловіки часом не тільки краще від жінок розуміються на тому, яку саме дрібничку, коли й куди краще почепити (на одяг, на тіло). Вони додають до своїх прикрас «більше індивідуальності», замовляючи, наприклад, іменні запонки, або ж прагматично намагаються поєднати красу з корисністю (защіпки-ручки).

Фахівці поділяють елітні чоловічі прикраси, як правило, на дві категорії: дорога біжутерія відомих фірм (Givenchy, Cristian Dior, Ted Lapidus, Grosse) та справжні витвори мистецтва з дорогоцінних металів і каміння (від Damiani, LucaCarati, Cartier, Mont Blanc, S. T. Dupont, Baraka, Alfred Dunhill). Правильно дібрати чоловічі дрібнички часом складніше, ніж жіночі, оскільки у стилі чоловіків можливі прорахунки помітніші, аніж у жінок. Наприклад, масивні прикраси недоречно виглядатимуть на худорлявій людині й навпаки. Велике значення у виборі біжутерії має той чи інший привід (ділова зустріч, романтична вечеря або ж модна тусовка), особистий смак і, звісно ж, рівень заможності.

Запонка вартістю з авто

Мода на запонки повернулася до нас порівняно недавно, здобуваючи дедалі більше прихильників. Не банальні ґудзики, а запонки полюбляв, приміром, Папа Іван Павло II, хоча вони були й непомітні широкому загалу на манжетах сорочок під сутаною.

Аби носити запонки, передусім треба мати сорочку з відповідними манжетами – так званими французькими. За формою запонки є різні: прямокутні, овальні, бочечки, кульки… Екстравагантні овальні запонки від Dupont  з позолотою в 10 мікрон вирізняються нанесеним по краях чорним китайським лаком. Китайський лак вважається коштовним, позаяк його виготовляють за спеціальною методою із деревної смоли і наносять на виріб пензликами, зробленими з волосся китаянок. Кажуть, лак має здатність затягувати подряпини на ньому.

Чотирикутні діамантові запонки від італійської фірми LucaCarati, виготовлені з білого золота (750 проба) та оздоблені діамантами (18 карат), – уособлення стриманої розкоші та вишуканого художнього смаку. Так само справжній витвір ювелірного мистецтва – двоколірні чотирикутні запонки з білого золота, прозорих, як сльоза, діамантів і синіх сапфірів, які міняться всередині діамантового оточення.

Останнім часом особливої популярності набули двосторонні запонки. Приміром, круглі позолочені запонки французької фірми Dupont, вкриті по краях чорним китайським лаком.

Думка, що запонки носять виключно під костюм, є хибною. Наприклад, запонки від італійської фірми Baraka з білого золота і синьої емалі, які нагадують синє озерце з білими берегами, прекрасно пасуватимуть до джинсових сорочки і штанів.

Між іншим, останнім часом запонки та защіпки до краваток починають носити чимраз більше бізнес-вумен, оцінивши їхню красу і функціональність.

 

Защіпка-«кулак» – це по-чоловічому

Зазвичай запонки та защіпки для краваток купують окремо. Вони не обов’язково мають бути з однієї колекції, але – в одному стилі. Видовжена матова посрібнена защіпка-«крокодильчик» від Cristian Dior  з ненав’язливим фірмовим написом на переплетенні посередині, на думку фахівців, пасуватиме і чоловікам, і жінкам. Досить незвична, на перший погляд, матова защіпка з чорною перлинкою посередині – більш класичний чоловічий варіант. Взагалі майже кожна колекція відомих торгових марок не обходиться без класичної лінії. Посрібнені «крокодильчики» від Givenchi з позолотою та фірмовим написом прекрасно поєднуються з краватками як світлих, так і темніших тонів.

Перед тим, як зважитися на купівлю якоїсь суперекстравагантної защіпки для краватки (у вигляді знака «вікторія», кулака, мушки або павучка), треба визначитися, із чим ви її носитимете. Такі дрібнички навряд чи гармонійно виглядатимуть у поєднанні з діловим костюмом. Правильно буде перевірити поєднання защіпки та малюнку на краватці.

Екстравагантна защіпка від Dupont із жовтого золота, прикрашена посередині фірмовим написом золотом на тлі з китайського лаку, краще поєднуватиметься з краватками теплих тонів. Ще один посрібнений «крокодильчик» від Dupont, прикрашений елегантним перламутровим прямокутником, теж пасуватиме не до кожної краватки. Крім того, його бажано купувати в комплекті із запонками.

Зрештою, можна мати одну защіпку на всі випадки життя, але в такому разі краще, щоб вона була комбінованою (біло-жовтою).

Як стверджують фахівці, зараз до нас знову повертається мода на брошки для краваток з двома ланцюжками, які кріпляться під вузол краватки, а ланцюжки – до кінчиків комірця сорочки.

 

«Гангстерські» каблучки – не наш стиль

Симпатія до каблучок прокидається в чоловіків з роками. На думку фахівців, правилом гарного тону буде, якщо ділова людина дозволила собі тільки по одній стриманій каблучці на третьому-четвертому пальцях обох рук, у жодному разі – не більше. Каблучка на великому пальці або мізинці виглядатиме як своєрідний виклик загальновизнаним правилам етикету, або ж буде ознакою так званого гангстерського стилю, який до ділового не має жодного стосунку.

У нас нині особливо популярні персні (печатки). Ці масивні «болти» чомусь іноді пов’язують з поняттям чоловічої мужності. Кажуть, колись печатки слугували банкірам для запечатування ділової кореспонденції, від чого й отримали свою назву. Однак наразі з сучасним діловим стилем вони мало співвідносяться, а з поняттям елегантності – і поготів, вважають стилісти.

Одруженим фахівці радять носити стримані обручки. Наприклад, позолочену обручку французької фірми Altes з маленьким цирконієм. Або ж «подвійну» обручку від Damiani у вигляді двох паралельних «доріжок», з’єднаних між собою діамантом, яка ніби символізує дві долі, поєднані в одну.

Атрибути минулого

Пудові золоті ланцюги та масивні хрести на шиї (в поєднанні з червоними піджаками) сьогодні є атрибутами хіба що кримінальних серіалів. Утім, попит на ці прикраси, щоправда, трохи меншої вагової категорії, не зникає. Сьогодні найбільшим попитом серед чоловіків користуються вітчизняні золоті ланцюжки та браслети з плетінням «бісмарк», виконані у класичному стилі, а найпопулярнішою товщиною є 0,3 см. До таких ланцюжків зазвичай добирають великі кулони. Популярні золоті ладанки із зображенням Святого Миколая  і хрестики розміром 50×30 мм із зображенням розп’яття. А справжні сміливці віддають перевагу останньому крику моди – комбінованим ланцюжкам та браслетам. Наприклад, каучуковим браслетам із золотою пластинкою посередині від Baraka.

Сережки для ділового чоловіка

З ними, як з’ясувалося, в Україні скрутно, на відміну від розкутішого Заходу. Ба більше. Деякі тамтешні бізнесмени-чоловіки, ліберали в моді, інколи навіть формують свій стиль за допомогою, здавалося б, суто жіночої прикраси.

Наші ж чоловіки, за свідченням фахівців, як правило, вважають сережки (а надто «штанги» – прикраси для брів) радше прикметою бурхливої молодості. Щоправда, трапляються представники рекламного або модельного бізнесу з менш консервативними поглядами на стиль ділової людини. Однак вибір чоловічих сережок у бутіках поки невеликий. Навіть «просунуті» чоловіки рідко купують такі речі самі для себе. Зазвичай це роблять їхні подруги, прагнучи зробити оригінальний подарунок. Загалом це вітчизняна, але цілком стильна біжутерія. Приміром, срібна сережка, або ж невелика кругла рифлена золота сережка. Досить популярні чоловічі кільця для брів, як-от золоте кільце для брів з невеликою золотою кулькою посередині..

Ірина ПОЛІЩУК