Легкий флірт як лікувальний засіб

0
107

Нещодавно американські соціологи вирішили з’ясувати, де найчастіше фліртують сучасні городяни. Виявилося, місць, непридатних для цього заняття, просто немає…

Нещодавно американські соціологи вирішили з’ясувати, де найчастіше фліртують сучасні городяни. Виявилося, місць, непридатних для цього заняття, просто немає. Представники обох статей з превеликим задоволенням кокетують у громадському транспорті, на відпочинку, займаючись спортом, роблячи покупки в магазинах, відвідуючи лікарів… До речі, останні вважають, що флірт корисний для здоров’я.

Курортні лікарі інколи навіть рекомендують самотнім відпочивальникам легкий флірт як лікувальний засіб. Невелика приємна інтрижка найкраще за будь-які ліки допомагає збадьоритися, відчути приплив сил. На думку науковців, секрет такої дії флірту на самопочуття полягає в тому, що він стимулює викид в організм цілого букета різноманітних гормонів, у тому числі й «гормона щастя» — ендорфінів. Отже, почувши приємний комплімент на свою адресу, прогулявшись під місяцем, відчувши на собі чийсь захоплений погляд, ми одержуємо і порцію корисних речовин.

— Лише не треба плутати флірт із подружньою зрадою! — попереджає психолог Ніна Рожкова. — Це зовсім різні речі. Класичний флірт зовсім не обов’язково має закінчитися сексуальними стосунками. Його головне завдання — вразити уяву партнера, заінтригувати, зачарувати, пробудити інтерес до себе. Саме тому у XVIII — XIX століттях це був тривалий і хитромудрий процес, що міг не припинятися роками. Писали одне одному листи, надсилали квіти, обдаровували різноманітними знаками уваги… Молодих людей, особливо панянок, досвідченіші наставники навчали, як правильно фліртувати, якими «кривляннями і пряжками» можна привернути до себе увагу людини, котра сподобалася, як розпалити її інтерес. Це своєрідна п’єса для двох акторів, що потребує від кожного вияву його найбільш виграшних якостей. На жаль, у наш прагматичний час флірт поступово поступається місцем «швидкому сексу». Молоді люди не люблять марнувати час на залицяння, «даремні» розмови. Проте саме такі хвилини надають життю принадності й гостроти. До речі, вже помічено, що люди, які вміють і люблять фліртувати, розкутіші й упевненіші в собі. Вони менше піддаються стресам.

На думку фахівців, флірт може бути корисний абсолютно всім. Молодим допомагає краще пізнати одне одного, набути досвіду спілкування з протилежною статтю. Він прищеплює певну культуру поведінки: приміром, уміння вчасно подати дамі руку, запросити на танець, провести додому, доторкнутися, гарно попрощатися. Зрілим дозволяє надати стосункам елементу гри і легкості, освіжити почуття. До речі, одруженим фліртувати також не забороняється: невелика інтрижка дозволяє їм пережити приємні хвилини, аж ніяк не виходячи за межі благопристойності й моралі.

Фліртувати слід за правилами. Для початку визначте, чи доречна така поведінка в цій обстановці. Якщо в офісі в розпалі робочий день, працівники стурбовані тією або іншою проблемою, — не варто намагатися загравати з колегами. Навіть найвитонченіший комплімент зараз може викликати протилежну реакцію — роздратування. Зате грайливий тон доречний під час перерви, обіду, під час спільного виїзду на природу, у хвилини відпочинку і розслаблення. Це чудова розрядка.

В жодному разі не варто нав’язувати свої залицяння тому, хто зовсім не хоче їх приймати. Як же визначити, готова людина до флірту чи ні? Зробити це досить легко. Пригадуєте, в популярній опереті «Летюча миша» матуся, обізнана в любовних інтригах, навчала дочку стріляти очима на балу? «Спочатку дивися на кут, потім — на ніс, потім — на предмет твого інтересу, — повчала вона її. — Саме так: кут, ніс, предмет. Це найкращий спосіб бути поміченою!» На думку сучасних фахівців, матуся цілковито мала рацію! Визначити рівень інтересу до тебе партнера можна саме з виразу його очей та усмішки. Тому класичний флірт починається із зацікавленого погляду. Лише не варто буравити людину очима або безсоромно оглядати з голови до ніг. Від цього вона лише зніяковіє й вирішить, що забула застебнути гудзик. Не варто й підморгувати, занадто очевидно виявляючи свою зацікавленість. Найкраще реагують на м’який, ласкавий і трохи лукавий погляд. І якщо вам усміхнулися у відповідь, час вдатися до другого кроку — компліментів. І ось тут дуже важливо не ускочити в халепу. Майте на увазі, що справжній флірт геть-чисто позбавлений непристойності. Тому виключаються масні жарти, грубі анекдоти, єхидні зауваження і глузування. Особливу увагу слід приділити компліментам. Найчастіше серцеїди-початківці тішать обранок банальностями на кшталт: «У вас дуже гарні очі! У вас приємна усмішка!» Зазвичай зрілі дами після цього втрачають до них інтерес: надто вже заяложені такі похвали, відгонять «домашньою заготовкою». Схоже, співрозмовник дарує такі компліменти всім поспіль. Для початку варто придивитися до партнера, вирізнити якусь характерну ознаку його поведінки або зовнішню рису, яка вам імпонує. Тоді слова пролунають щиро і напевно торкнуться душі співрозмовника. Він відзначить, що ви спостережливі.

— Слід бути готовим до того, що флірт залишиться лише коротким епізодом у вашій біографії, — попереджає Ніна Рожкова. — Звісно, трапляється, що загравання переростає в серйозне почуття, але все ж таки не варто на це розраховувати. Адже від початку флірт — мила гра в кохання, від якої обоє партнерів одержують щире задоволення. Це чудовий спосіб збадьоритися, відчути себе привабливим, відчути радість буття. Якщо пристрасть можна порівняти зі штормом або виром, то флірт — усього лише ласкаві, легкі хвилі, на яких приємно погойдатися. Тому не засмучуйтеся, якщо романтичне знайомство перерветься відразу після закінчення курортного сезону, вечірки або подорожі. Це також один із законів класичного флірту: партнери знімають зі стосунків лише солодкі вершки, не чекаючи настання нудьги, ревнощів та інших «буденних» почуттів. Вони воліють вчасно розлучитися, щоб насолоджуватися приємними спогадами…