Голіться самі!

0
104

Хоча переважна більшість сучасних чоловіків вважають за краще видаляти рослинність на обличчі самостійно, зрідка їм доводиться вдаватися і до послуг перукарень. Однак там їх може підстерігати небезпека зараження вірусом гепатиту.
Іноді достатньо один раз поголитися у перукарні, щоб заразитися небезпечною хворобою — це цілком можливо, якщо співробітники цирульні порушать хоча б одне із суворих правил асептики і антисептики стосовно інструментів для гоління.
Особливу небезпеку у цьому відношенні представляють ВІЛ і збудники вірусних гепатитів В і С.
Індійські вчені з університету міста Маніпал вивчали причини спалаху вірусного гепатиту В у цьому населеному пункті.
Кількість хворих на гостру форму гепатиту В збільшувалася з кожним тижнем, а причину виявити ніяк не вдавалося, оскільки ніхто з хворих не був ін’єкційним наркоманом і не отримував переливань донорської крові.

Нарешті дослідники звернули увагу на той факт, що практично всі хворі були чоловіками. Це і призвело до версії, котра допомогла встановити джерело зараження. З’ясувалося, що майже всі хворі для гоління або підстригання бороди користувалися послугами перукарень. При голінні небезпечною бритвою часто трапляються дрібні порізи — перукарі миттєво зупиняли кровотечу за допомогою олівця, що містив алюмінієві галуни.
Однак ця речовина здатна зупиняти незначні кровотечі, але не має дезінфікуючої властивості. Таким чином вірус гепатиту В, одного разу потрапивши з кров’ю на поверхню олівця, потім передавався здоровим клієнтам.
Подібне зараження можливо також через бритву і помазок, які використовують для гоління багатьох людей, як це відбувається у перукарнях.