Що необхідно знати про збільшення простати

0
213

Простата збільшується у чоловіків, часто починаючи з сорокаріччя. При досягненні шістдесяти років 60% чоловіків мають доброякісну гіперплазію передміхурової залози (ДГПЗ), а у віці 80 років її мають вже 80% чоловіків.

Коли залоза збільшується, вона звужує отвір сечового міхура. Ця перешкода потоку сечі може спричинити часте сечовипускання, позиви до сечовипускання, посилене сечовипускання вночі, нетримання сечі, необхідність напружуватися при сечовипусканні, сповільнений струмінь, проблеми з початком або зупинкою сечовипускання, затримку або виділення сечі після зупинки. Це також може спричинити підвищений рівень ПСА (простатспецефічний антиген).

Лікування ДГПЗ покращує якість життя чоловіків. Це допомагає запобігти серйозних ускладнень, таких як  – затримку сечі, інфекцію сечового міхура або пошкодження сечового міхура та нирок. ДГПЗ не підвищує ризик розвитку раку простати.

Обмеження рідини перед сном і уникнення алкоголю, а також – кофеїну, може допомогти зменшити симптоми. Зміцнення м’язів тазового відділу також може покращити контроль над сечовим міхуром і зменшити проблеми з сечовипусканням. Оскільки запор може погіршити симптоми ДГПЗ, лікування та профілактика запору також може призвести до покращення.

Діуретики («сечогінні таблетки»), протинабрякові таблетки та деякі старі ліки, що використовуються для лікування депресії та безсоння (тразадон тощо), можуть погіршити ДГПЗ.

Ліки, що використовуються для лікування ДГПЗ, включають альфа-блокатори, такі як тамсулозин і доксазозин. Вони починають діяти вже через пару днів, але можуть викликати запаморочення та значне падіння артеріального тиску під час стояння. Тому повільна зміна положення тіла може зменшити цей симптом. Тим не менш, цей побічний ефект може бути небезпечним і призвести до падінь, особливо у чоловіків старше 70 років.

Фінастерид і дутастерид також застосовують при ДГПЗ. Їх застосування може тривати від шести місяців до року, заради отримання повного ефекту. Вони можуть викликати збільшення грудей і сексуальну дисфункцію. Вони також можуть збільшити ризик розвитку агресивного раку передміхурової залози, але оскільки вони знижують рівень ПСА, використання цих препаратів може призвести до затримки діагностики цього раку.

Майте на увазі, що рак передміхурової залози також може супроводжуватись тими ж симптомами, що й ДГПЗ. Цей сценарій також необхідно розглядати якщо немає покращення симптомів. (McVary, Dr. K. «Клінічні прояви та діагностична оцінка доброякісної гіперплазії передміхурової залози». Актуально, 18.11.2021; «Порівняйте ліки для лікування доброякісної гіперплазії передміхурової залози». Гіперплазія». Лист лікаря, 1/2022).

 

Збільшена передміхурова залоза ніби затискає отвір сечового міхура і викликає проблеми з сечовипусканням. Ісус сказав, що деякі люди слухають Боже Слово і вірують в Нього, але через те, що вони приділяють більше уваги зароблянню грошей чи іншим справам, втрачають віру. Ці тимчасові потреби діють як бур’яни, заглушаючи їх духовне життя (Матвія 13:1-9 і 18-23). Не дозволяйте нічому заважати вам читати та чути життєдайне Боже Слово.

Підготувала Лінда ФІЛЛІПС