Атлетичне підіймання ваги та схуднення

0
150

Підіймання ваги або будь-які силові тренування не спалюють стільки калорій, як це роблять кардіо (аеробні) вправи. Тим не менш, силові тренування допомагають схуднути але іншим засобом. Втрата ваги під час дієти відбувається за рахунок розщеплення як жиру, так і м’язів. Зі зменшенням об‘єму м‘язів сповільнюється метаболізм, що й ускладнює утримання ваги.

Регулярні силові тренування допомагають зберегти або навіть збільшити обсяг м’язів. Це допомагає запобігти розпаду м’язів під час дієти. Оскільки м’язи спалюють набагато більше калорій, ніж жирові клітини, це також сприяє зниженню ваги.

Силові тренування також допомагають тонізувати тіло. Існує навіть можливість орієнтуватися на конкретні зони тіла.

Щоб запобігти проблемам з м‘язами, зачекайте 48 годин, перш ніж знову тренувати якусь групу м’язів. Деякі люди  – одного дня виконують вправи для верхньої частини тіла та основних м’язів, а іншого дня – для нижніх кінцівок. Ваги слід піднімати повільно, щоб сила тяжіння та імпульс не заважали процесу зміцнення.

Одним із недоліків додавання силових тренувань до вашої програми схуднення є те, що нарощені тренуванням м’язи відображатимуться на вашій вазі. Але вага людини не так важлива, як саме те, де зберігається жир. Жир на животі спричиняє більше проблем зі здоров’ям, ніж жир, накопичений на стегнах.

Зазвичай, починаючи з тридцяти років, люди починають втрачати як м’язову, так і кісткову тканину. Тож, силові тренування повинні бути частиною плану здоров’я кожної людини (Andersen, Dr. W. Dr. A’s Habits of Health. Annapolis, MD: Dr. A’s Habits of Health Press, 2019; Lee, J. «How to Maintain Strength as Ви старієте». Consumer Reports on Health, 16 березня 2020 р.).

Нарощування м’язів за допомогою силових тренувань має багато переваг. Християнська любов описується також як нарощування інших. «Знання ж надимає, любов же будує!»(1 Коринтян 8:1). Досконалий приклад такої любові можна знайти в Ісусі, Який полюбив кожного з нас настільки, що помер за нас, щоб ми могли жити з Ним вічно.

Підготувала Лінда ФІЛЛІПС

На фото: львівський спортсмен  Павло Кордіяка – найсильніша людина планети.