Не існує ідеї сильнішої й пристраснішої за ідею мати гроші, і чим більше, тим краще…

0
50

На сьогодні у світі не існує ідеї сильнішої й пристраснішої за ідею мати гроші, і чим більше, тим краще. Це бажання збурює кожного, від малого до великого, незалежно від віросповідання і кольору шкіри, соціального статусу і статевої приналежності. І навіть якщо грошей у вас дуже багато, їх ніколи не буває достатньо.

Грошовий мішок тягав із собою Іуда і за тридцять срібляків продав Христа. Що за сила така, за яку можна продати Бога і створити нову релігію? Згадайте Хаббарда: «Якщо ви хочете заробити мільйон, ви мусите придумати релігію». Яка така чорна магія підлегла цим купюрам, яка скеровує людей на злочин і зраду і викликає непогамоване бажання збільшувати їх кількість? Дуже можливо, що хтось наштовхувався на таке у дуже банальних і зовсім нерелігійних обставинах, коли людина, яку ви навчили всього, якій дали дуже багато, залишила вас, пішла, зрадила, щоб мати більше, ніж вона має зараз.

Гроші не пов’язані ні з релігією, ні з дохристиянським язичництвом. Не пов’язані бодай тому, що релігія — окремішне грошей. Це релігія створює догми і складає історії про те, як слід правильно ставитися до грошей, скільки їх потрібно мати і як до них можна і не можна прагнути. Гроші усе пояснюють мовчки, не кажучи вам жодного слова, не будуючи храмів і не вимагаючи їм поклонятися.

Гроші часто порівнюють із кров’ю, і це дуже гарна метафора, вона нібито багато що може пояснити. Але насправді і це визначення бреше. Гроші не можуть бути кров’ю, бо кров нейтральна, а гроші винятково агресивні. До того ж ця метафора може образити християн, для яких кров священна і наповнена зовсім іншого смислу. Кров — не метафора грошей. Гроші — не кров суспільства. Гроші — це сперма суспільства, соціальна функція запліднення і продовження роду.

Гроші — це соціальний сурогат природного інстинкту розмноження. І чим далі людина йде шляхом контрольованої народжуваності, контрацепції й абортів, чим менше важить і менше цінується нею продовження роду в біологічному сенсі цього слова, тим сильнішим стає соціальний замінник інстинкту розмноження — гроші.

У різний час у людини особливо цінувалися різні речі. Для самиці ідеальним самцем буде той, хто здатен дати найсильніший поштовх для продовження роду, дати нового і сильного нащадка. Сьогодні, коли за гроші можна отримати дуже багато, ідеальний самець — багатий. Він може бути слабким, хворим і далеко не найрозумнішим, але якщо в нього є гроші, то саме він здатен створити найкращі умови існування для свого майбутнього нащадка.

Гроші мають три універсальні значення. Перше з них полягає в тому, що гроші здатні до творення. Вони здатні давати життя чомусь новому. Я вже не раз говорив про чоловіка як про біологічний вид, який завжди прагне компенсувати свою нездатність народжувати самому. Спочатку він міг створювати. Знаряддя праці, наприклад. Потім він міг вигадувати теорему Піфагора або являти світові витвори мистецтва. Сьогодні все це він може просто купувати. Йому достатньо мати гроші. І навіть якщо ви створюєте на ці гроші атомну бомбу, ви створюєте, а не руйнуєте, як мати, яка ростить сина, — творить його навіть у тому разі, якщо він, ставши дорослим, піде в солдати.

Друге значення грошей — це соціально-генетичний багаж, який повністю витіснив споконвічно генетичний. Володіння якоюсь сумою грошей — це як набір генів, гарантованих програм, які забезпечать майбутньому нащадкові певні риси і властивості. Генетики сьогодні розшифровують генофонд, а його час уже минув. Настав час нової науки — генетичної соціології або соціальної генетики. Саме гроші визначать, ким буде ваша дитина, як вона ростиме, які у неї шанси на ефективне виживання. Гроші визначають її успіх, освіту, кар’єру і навіть майбутній шлюб.

І третє важливе значення грошей полягає в тому, що вони заміняють собою сексуальні стосунки в тому сенсі, в якому вони передбачені природою. Кожна тварина ввесь час прагне до злягання. Це її центральна програма, біологічний сенс. Трата грошей у цьому сенсі набуває ритуального акту злягання. Ця проблема ще досить нова, але вона різко набирає обертів, і вже сьогодні феноменологія нав’язливих покупок посідає своє місце у психологічних довідниках. Ще в 70-х роках, якщо не раніше, було помічено, що секс перестав бути тим, чим ми звикли його називати. І якщо сотню років тому психоаналітики називали деякі фантазії й активності сублімованими сексуальними потягами, то пізніше було помічено, що сексуальні стосунки стали лише заміщенням якихось важливіших соціальних феноменів.

Сьогодні можливість і здатність купувати стає сублімацією самого сексу. Чим більше ви здатні купувати, тим більше ви сексуальні. Суб’єкт, який має багато грошей, — найкращий сексуальний партнер. Ні вправність людини, ні її здатність до творення і творчості, ні її розум ніколи не були настільки викінченим і повним замінником законів природи, яким сьогодні стали гроші.

Гроші — втілення і наочна демонстрація того, як закон природи реалізується і працює в соціальному просторі. Чим більше грошей, тим більше шансів на майбутнє. Хто ви при цьому — не має жодного значення.

Якщо я маю рацію, то з цього можна вивести кілька цікавих узагальнень. Давайте разом поміркуємо на прикладах багатих європейських суспільств. Якщо те, що я кажу, є насправді, то багатим суспільствам мають бути властиві такі ознаки:
1. Поступове падіння народжуваності. (Гроші як соціальний еквівалент інстинкту продовження роду породжують соціальні субстрати наступних поколінь. Це матеріальні активи. Головне — не так породити наступне покоління, як створити бізнес і активи для того, щоб вони ними скористалися.) 2. Поступова лібералізація сексу і сексуальних взаємин. (У міру того, як сексуальні стосунки починають формуватися у позастатевій, грошово-матеріальній сфері, секс втрачає своє звичне значення, ставлення до нього стає утилітарним.) 3. Збільшення кількості сексуальних порушень у чоловіків, пов’язаних зі статевою сферою (простий приклад: імпотенція), і збільшення кількості безплідних жінок. 4. Послаблення расових і статевих протиріч, оскільки ген грошей не має ні статі, ні раси. (Багатого афроамериканця поважатимуть більше, ніж бідного білого, і багату жінку більше, ніж бідного чоловіка.) 5. Збільшення кількості новонароджених із різноманітними уродженими захворюваннями, генетичними і хромосомними порушеннями. (Ця тенденція наростатиме, однак, можливо, генетики навчаться її або розпізнавати ще до початку вагітності, або ж вносити генетичні корективи.)

І якщо я не маю рації, то кидайте в мене каміння. Тільки ви не кинете, бо все це реально відбувається. Щоб переконатися, достатньо подивитися телевізор, почитати журнали і прислухатися до тенденцій нашого сучасного, незрозуміло куди націленого світу. Щоб зробити свої висновки і зрозуміти, що з нами відбувається, коли ми прагнемо грошей. Соціальна біологія в дії. Зустрічайте!

Віт Ценєв
Фото з відкритих джерел