ОБЕРЕЖНО: ЕПІДЕМІЯ… ПІРСИНГУ

0
552

З перших днів виникнення моди робити дірки по всьому тілу медики настійно попереджали про всілякі ризики такого небезпечного захоплення. Однак, судячи з того, що 14% американців віком від 18 до 50 років вже встигли розжитися подібними «обов’язонами» (а серед молоді цей показник істотно вищий), достатньо переконливих аргументів противникам пірсингу знайти не вдалося. Принаймні донедавна.
У середині жовтня жителька Індіани відзначила своє 18-річчя в салоні краси, прикрасивши соски модними колечками. Кількома днями пізніше їй довелося повністю видалити грудні залози через розвиток інфекції.
Врятувати життя дівчині вдалося буквально дивом, оскільки ситуація істотно ускладнювалася наявністю у неї діабету. Практично в цей же час у Бостоні до 18 місяців тюремного ув’язнення була засуджена мати 13-річної дівчинки через невчасне звернення по медичну допомогу. Після проколу пупка у дівчинки теж почалося зараження, і коли її нарешті доставили до лікарні, більша частина внутрішніх органів зазнала необоротних змін.
А загалом випадки інфікування у процесі пірсингу уваги журналістів уже практично не привертають, зате у медиків викликають дедалі більшу тривогу — адже більша їх частина викликається стійкими до препаратів бактеріями. Пірсинг будь-яких частин тіла нерідко супроводжують випадки зараження різними формами гепатитів і правця, ушкодження нервів, рубці, що важко загоюються, але найнебезпечнішими вважаються операції на язику — процедура витягування з гортані «проваленої» голки вже стала рутинною операцією, відповідно додалося пацієнтів і у стоматологів. Причому такі наслідки може спричинити навіть відвідання професійних салонів. Юджин Джаніні, президент Колумбійської асоціації стоматологів, кілька десятків пацієнтів якого страждають на захворювання ясен і проблеми з вимовою після пірсингу язика, вважає, що працівники таких салонів обов’язково мусять попереджати своїх клієнтів про можливі наслідки. Зірки шоу-бізнесу та спорту, тінейджери й неформали вже нікого не дивують кільцями, ланцюгами та бляхами, що звисають із найпомітніших частин тіла. При цьому Доріс Дей, косметолог-дерматолог однієї із найпрестижніших манхеттенських клінік, стверджує, що дедалі частіше зустрічається з наслідками пірсингу й у власній практиці. Її клієнти — переважно керівники вищої ланки віком близько 50 років — щопівроку приходять до неї на повне обстеження на предмет ранньої діагностики раку шкіри. І Доріс давно вже не береться вгадувати, у якому місці вона виявить «прокол» на тілі свого чергового високопоставленого клієнта.
Сторінку підготував Тарас ПОДОРОЖНІЙ