Біль ранить, але він і очищає душу, допомагаючи нам знайти нові можливості для прояву кохання

0
28

Мені 37 років. У мене хороша кар’єра, стабільний шлюб. Півроку тому я майже випадково познайомився через Інтернет на одному з форумів професійного сайта з дуже цікавою дівчиною з України…

Мені 37 років. У мене хороша кар’єра, стабільний шлюб. Півроку тому я майже випадково познайомився через Інтернет на одному з форумів професійного сайта з дуже цікавою дівчиною з України. Спочатку мені просто було цікаво спілкуватися з нею, обговорювати різні теми, зокрема й робочі. Вона виявилася незаміжньою, між нами зав’язався флірт. Потім ми почали перетинатися по роботі, бо організації, в яких працюємо, запустили спільний проект, і саме я поїхав у ділове відрядження. Певний час мені довелося жити в Україні, тепер я приїжджаю майже що два місяці на кілька днів. Ніна дуже допомагає мені у втіленні цього проекту — вона виступає консультантом від іншої сторони. Наші стосунки заглиблювалися якось самі собою, а потім я зрозумів, що вона сприймає їх усерйоз. Мені приємні наші зустрічі і розлуки, але я ніколи не думав руйнувати свою сім’ю тільки через те, що мені хтось подобається. Проект довгостроковий, і наша співпраця розрахована років на п’ять. Мені вигідно брати участь у цій справі. Тепер я навіть не знаю, як поводитися з Ніною. Вона мені дуже допомагає, і не хотілося б її кривдити. Але, на жаль, я прогледів момент, після якого будь-яке вирішення питання завдасть їй болю. Тепер наші стосунки такі, що коли я не піду далі в їх розвитку — вона страждатиме. А залишити все так, як воно є, — теж вона не зможе, бо, знову-таки, страждатиме. Отже, ми розлучимося. І страждатимемо обоє. Якесь зачароване коло. Чи можна з нього вийти?

Натан. Ізраїль.

Чому ж не можна? Треба тільки не боятися чужих і своїх страждань. Очевидно, у вас жорсткий тип характеру, і ви боїтеся заглиблюватися в любовні стосунки з жінками, оскільки не можете тривалий час витримувати сильні почуття. Щойно почуття стає сильним, ви ухиляєтеся від нього і йдете від жінки, котра його викликала. Очевидно, колись ви зазнали якогось фіаско у своєму коханні й відтоді зрозуміли, що любити всерйоз небезпечно: це може викликати біль і страждання. Те, що ви так жалієте цю жінку, вже свідчить про вашу міцну прив’язаність до неї. Ви справді прогледіли момент, коли звичайна розважальна інтрижка переросла у щось більше. Напевно, тепер для вас питання має полягати не в тому, як розлучитися з цією жінкою, щоб її не скривдити, а в тому, як навчитися впускати у своє життя глибокі і справжні почуття. Адже без них будь-яка кар’єра і будь-яка зовні благополучна сім’я — лише фікція, прикриття душевного застою. Можливо, ви штучно занижуєте для себе цінність близьких стосунків із цією жінкою, щоб було легше розлучитися. У такому разі вами керує страх потрапити під вплив свого почуття і бути використаним. Зазвичай цей страх властивий людям, яких одного разу обдурили, повернувши їхню симпатію проти них. Так, у близьких стосунках людина багато чим ризикує: вона може виявитися залежною, не оціненою, може відчути гіркоту відмови. Але це не так страшно, аніж усе життя залежати від своїх страхів і контролювати кожне своє почуття. Інакше кажучи, відчувати не так страшно, як не відчувати нічого.

Я думаю, ви маєте дякувати долі за те, що вас навідало кохання, а не просто «постільний» зв’язок. Що ж стосується цієї жінки, то напевно у неї істеричний характер. Жінки цього типу дуже швидко прив’язуються до чоловіка і пред’являють йому високі вимоги, яким, у свою чергу, не завжди можуть відповідати. Будь-яке відсторонення від себе вони переживають як зраду, і глибина їхніх страждань може злякати й примусити почуватися винним кого завгодно. А все тому, що ці жінки дуже гостро переживали неприйняття батьком їхньої жіночності і сексуальності. Можливо, ваша подруга і сама не хоче вас зв’язувати. Але її ранимість і підвищена тривожність, необґрунтовані претензії можуть лякати й підштовхувати вас до втечі, тому що ви боїтеся не відповідати її вимогам. Гадаю, вам час прояснити, чого ви самі чекаєте від цього зв’язку і чого чекає від нього жінка.

Швидше за все, ваші очікування з самого початку дуже різнилися. Для вас цей зв’язок був ковтком свободи, можливістю з користю й цікавістю провести час в іншій країні. Але спершу ви припускали, що все закінчиться з вашим поверненням додому. Для неї, судячи з усього, стосунки з вами знаменували якийсь важливий життєвий етап, тим більше що вона неодружена і в неї немає такої стабільності й визначеності у стосунках, як у вас. І цей чинник слід було враховувати з самого початку. А ви, з вашою здатністю контролювати і планувати своє життя, не зробили цього тільки тому, що вам було вигідно й дуже приємно мати стосунки з цією жінкою. Крім того, вона, вочевидь, багато зробила для вас і в діловій сфері. Але за все треба платити.

Стосунки можуть бути гармо­нійними лише тоді, коли між учасниками зберігається баланс брати-давати. Дуже може бути, що Ніна більше дала вам, аніж ви — їй. До­помагаючи вам у роботі, вона могла розраховувати на те, що ви повернете їй в особистій сфері. На­пев­но, ви давали їй привід так вважати. Тепер головне, щоб ні ви, ні вона не обманювалися, не намагалися видаватися кращими, ніж є насправді, і не брали на себе зобов’язань більших, аніж здатні виконати. При цьому нікому з вас не слід сприймати почуття іншого як гарантію чи як зобов’язання до тривалих стосунків. Насолоджуй­теся тим, що у вас є, і не позбавляйте себе цього, керуючись звичними забобонами, що кохання обо­в’язково має увінчуватися шлюбними узами. Для збереження стосунків вам необхідно просто чесно поговорити про наміри. Так, можливо, їй буде важко пережити реальність, яка відкриється, — але це краще, ніж обманюватися. Можливо, вона не зможе вас так підтримувати, як раніше. Що ж, вам доведеться сприйняти це як належне. Якщо ви не виправдали в чомусь її сподівань, вона має право у відповідь не виправдати ваших. У кожному разі, найкращим виходом є визнання своїх намірів та обмежень. Позбувшись зайвих очікувань, ви з Ніною отримаєте шанс сприймати одне одного такими, якими ви є насправді. І хто зна, можливо, ця реальність відкриє перед вами нові горизонти стосунків. Інколи, щоб зрозуміти глибину зв’язку й справжність власного почуття, необхідно пройти через біль. Серце болить, якщо зв’язок чогось вартий. Біль ранить, але він і очищає душу, допомагаючи нам знайти нові можливості для прояву кохання.

Жанна Мартова

Фото з відкритих джерел