І ЗНОВУ ПРО ЧОЛОВІЧУ КОСМЕТИКУ

0
178

Про жіночу косметику вже написали, здається , значно більше, ніж про будь-яку іншу науку, так само як про Клеопатру говорять частіше, ніж про історію Єгипту. В той же час досі знайти матеріал на тему чоловічої косметики доволі важко. Звичайно, є актори, співаки, моделі, їх гримують, однак це – частина професії. Ще є чоловіки гомосексуальної орієнтації, та що з них візьмеш. Ну і метросексуали звичайно. В сенсі ті самі, розфарбовані, нагельовані, які вчать своїх кобіт користуватися новими досягненнями косметичної індустрії. Поговоримо про пересічних, тобто тих, в яких з орієнтацією все ОК, і вони не надто зациклюються на власній зовнішності. Однак, як би це дивно, а, можливо, і дико для декого не звучало, чоловіча косметика інколи буває корисною і доречною.
Чоловіки, зазвичай, полюбляють цупити у кобіт різні там пудри, тональні креми, коректори. Не для макіяжу, звичайно, а просто, щоб замаскувати результат вчорашньої дискусії у вигляді кольорових синців під очима або, щоб зробити менш помітними певні дефекти шкіри. Однак, як то кажуть, те що для жінки є нормою, на чоловіках виглядає дивно. Практично у всіх косметичних тональних засобів є значний недолік: на шкірі вони помітні. Менше «кидаються в очі» якісні тональні креми, які адаптуються під колір шкіри. Однак у будь-якому випадку на менах значно природніше виглядає той же синець, ніж кілограм косметики. Якщо все ж завтра ділова зустріч і з «красою» під очима в будь-якому випадку необхідно що-небудь робити, краще зайти в аптеку і попросити який-небудь спеціальний засіб. Чуда він, звичайно, за одну добу не зробить. Однак краще вже дивитися одним оком, ніж виглядати нетрадиційно орієнтовано. А то ще, не дай Боже, колеги будуть боятися залишатися із вами наодинці.
Хоча, звичайно, сучасні чоловіки не завжди поділяють думку, що мужчина повинен бути трохи красивішим від мавпи і досить з нього (жартую!), і все ж стараються якось удосконалити власну зовнішність. Однак у такому випадку краще використовувати лікувальну косметику.
А що стосується лікувальної косметики, то для декого це – свята річ. Особливо спеціальні детоксикаціні програми, які після довгого перепою дозволяють за декілька годин привести до тями, прибираючи за допомогою спеціальних процедур мішки під очима і почервоніння. Одним словом, кілька приємних процедурі похмілля як не бувало. Правда, коштує такий кайф приблизно 500 гривень за процедуру. Дорогувато п’янка обходиться. Щоденні процедури догляду за шкірою значно доступніші. Мінімально необхідно підібрати пінку та лосьйон для гоління, які підходять для вашого типу шкіри. Практично всім підходять лише засоби для чутливої шкіри, а вони містять мінімальну кількість консервантів та парфумованих добавок. Для «просунутих» відомі косметичні фірми почали виробляти спеціальну косметику для чоловіків проти зморшок. Вона дещо відрізняється від жіночої, оскільки структура шкіри у мужчин інша. До речі, шкіра чоловіків старіє у півтора рази повільніше, ніж жіноча. Чоловіки помирають раніше, однак шкіра у них довше залишається молодшою.
Однак прогрес не стоїть на місці. І зараз чоловіків оцінюють не лише за костюмом, машиною, кобітою поряд, але й за доглянутістю шкіри. Чоловіча доглянутість так само стає вимогою часу, як і костюм із краваткою. Уже зараз певна категорія чоловіків регулярно ходить на манікюр. «До мене інколи і правда заходять чоловіки робити манікюр. Однак чоловічий манікюр відрізняються від жіночого. Мужчинам нігті покривають лише прозорим лаком. Та й кутикулу знімають не повністю, а лише наполовину. Тобто так, щоб нігті виглядали доглянутими, однак те, що людина була в салоні, не було надто помітним», – розповідає майстер манікюру Надя. «Часто клієнти просто хочуть, щоб нігті почистили, однак не покривали їх лаком.
Ще один косметичний засіб, який інколи використовують мачо – засоби для укладки волосся. Чоловіче волосся, до блиску покрите лаком, стало популярним на початку джазової епохи – 30-х роках минулого століття. Мода користуватись гелями, лаками, пінками для волосся збереглась до кінця 80-х. Наразі ця тенденція абсолютно неактуальна. Допустимі чоловічі зачіски із різною довжиною волосся, однак засоби для укладки використовувати небажано. Зрештою, якщо вже зовсім не можете без них обійтись, вони не повинні бути помітними. Просто голову час від часу треба мити. І все. Скажіть «дякую» моді за економію часу.
Зморшки мени, до речі, не вважають ознакою старіння. Вони думають, що старіти починають лише, починаючи лисіти. І скільки б психологи не переконували, що лисина свідчить про сексуальність, вони вперто не бажають втрачати шевелюру. На цьому дуже непогано заробляють косметичні фірми, які обіцяють, що на лисині виросте волосся. Як би то сумно і песимістично не звучало, однак на лисій голові волосся виросте не раніше, ніж на сусідній груші манго. До того ж часто причиною облисіння є генетична схильність. Отож витрачати гроші на колекцію засобів від облисіння абсолютно немає сенсу.
Засоби для росту волосся можуть дати певний результат лише на стадії профілактики, коли волосся лише активніше починає випадати, однак процес ще не перейшов у активну стадію.
Так чи інакше поступово косметика входить у чоловіче життя. Як мінімум, уже себе без антиперспіранту, гелю для душу, мени не обходяться. Може і до манікюру з кремом для обличчя звикнуть. Як-не-як хочеться молодшим виглядати.