ОЖИРІННЯ ШКОДИТЬ СЕКСУ

0
486

Люди, які страждають від ожиріння, у 25 разів частіше скаржаться на проблеми в сексі, порівняно з людьми з нормальною вагою.
І чоловіки, і жінки страждають через відсутність сексуального бажання і скаржаться на труднощі, які виникають у них під час статевого акту. Чимало воліє взагалі утримуватися від сексу.
У дослідженні Мартіна Бінкса, психолога та співробітника Центру дієтичного харчування і фітнесу при Університеті Дюка, проведеному в Північній Кароліні, взяли участь 1210 осіб. Більшість із них – пацієнти Центру дієтичного харчування. Усі, за винятком 282 осіб, мали зайву вагу – їхній середній індекс маси тіла, що показує пропорції ваги людини до зросту, становив 4.
Результати дослідження довели, що багато повних людей зіштовхуються з однаковими проблемами. Половина тих, хто вирішив лікуватися від ожиріння, повідомили, що вони взагалі (або часто) не відчувають сексуального потягу. Четверо з десяти осіб із надлишковою вагою заявили про фізичні проблеми під час заняття сексом, а понад 40% намагаються уникати близькості. Сексуальні негаразди розвиваються також через психологічні проблеми повних людей, пов’язані з низькою самооцінкою.
“Суспільство чудово знає, що повні люди ризикують занедужати на діабет, серцево-судинні захворювання, гіпертонію тощо, – зазначає Бінкс. – Однак про ризик сексуальних розладів говорять нечасто”.
Тим часом лише 2% осіб із нормальною вагою скаржаться на такі проблеми. Серед людей із нормальною вагою тільки 2,5% утримуються від сексуальної активності.
Бінкс оприлюднив свої відкриття на щорічній зустрічі Північноамериканської асоціації вивчення ожиріння, що відбулася в Лас-Вегасі. На конференції було представлено ще одне дослідження, у рамках якого вчені виявили, що високий рівень вмісту жиру в черевній порожнині, так зване “черевце”, з такою ж силою впливає на формування захворювань і завдає людям стільки ж турбот, як і повне ожиріння.
Дослідники оглянули 16 тисяч осіб віком від 45 до 64 років у декількох штатах. Вони дійшли висновку: люди, які страждають від ожиріння (з тілом у формі яблука), коли жир зосереджується в ділянці нижче талії, у 1,6 разу менш ефективно впоруються з домашніми справами, ніж люди з нормальною вагою, які мають низький рівень черевного сала. Крім того, вони у 2,5 разу частіше зіштовхуються з проблемами під час одягання та харчування.