ІМУНОКОНТРАЦЕПЦІЯ ДЛЯ ЧОЛОВІКІВ

0
1057

Американські вчені під керівництвом доктора Майкла Оранда (Mіchael O’Rand) з Університету Північної Кароліни розробили новий спосіб контрацепції для чоловіків – за допомогою вакцинації.
В основі методу – утворення антитіл до специфічного білка епіну (eppіn; epіdіdymal protease іnhіbіtor), що виробляється в яєчках і бере участь у процесі запліднення. У природних умовах він не потрапляє у кров, тому при вакцинації імунна система визнає його за чужорідну речовину та починає виробляти антитіла.
Як саме діє вакцина, до кінця ще не зрозуміло. Вчені припускають, що антитіла перешкоджають відділенню сперматозоїдів від насінної рідини, що позбавляє їх здатності до запліднення яйцеклітини. Важливо те, що дія вакцини оборотна. Для того, щоб її контрацептивний ефект зберігався, вакцинацію треба повторювати щотри тижні.
Вакцину для “імуноконтрацепції” випробували на мавпах. Із дев’яти тварин вакцинація дала результат у сімох. У п’яти з них після закінчення експерименту здатність до запліднення відновилася. Наступним етапом досліджень стане перевірка дії вакцини на чоловіках.
Упродовж останніх років розробили ще один експериментальний метод чоловічої контрацепції, заснований на придушенні, за допомогою гормонів, вироблення сперматозоїдів. Цей метод нині на стадії досліджень.