ДЕСЯТЬ «СТОВПІВ» ЗДОРОВОЇ СТАРОСТІ

0
481

Японці в середньому живуть 79 років, австралійці, греки, канадці та шведи — 78, німці та американці — 76. У росіян та турків нитка життя обривається значно швидше: вже після 67 років. Українці в середньому доживають до 66 років. Нігерійці та сомалійці — приблизно до 47 років. Міжнародна група лікарів, психологів та дієтологів розробила десять заповідей, які, на їхню думку, дозволяють людям радіти життю значно довше.
Перша заповідь: не об’їдайтеся! Замість звичних 2 500 калорій вживайте 1 500. Ваші розвантажені клітини будуть вам вдячні! Вони швидше оновлюватимуться. Взагалі їсти треба небагато, але і не занадто мало. Як кажуть китайці, треба їсти так, щоб вставати з-за столу трохи голодним.
Друга заповідь: меню повинно відповідати вашому віку та статі. Тридцятирічним жінкам, щоб зберегти молодість шкіри, слід регулярно вживати печінку і горіхи. Людям за сорок  необхідний бета-каротин. Чоловікам у такому віці — потрібний селен, що міститься у твердому сирі та нирках. 50-річні мають обов’язково включати у раціон кальцій — для кісток, та магній, рибу — для підтримки серця і судин.
Третя заповідь: знайдіть собі роботу! Хто не працює, виглядає на п’ять років старшим. А деякі професії, зокрема диригента, художника, священика, філософа, взагалі продовжують життя.
Четверта заповідь: знайдіть собі пару! Любов і ніжність — найкращий засіб проти старіння. Займаючись любов’ю двічі на тиждень, людина виглядає на чотирнадцять років молодшою.
П’ята заповідь: тримайтесь власної точки зору. Людина, яка займає активну життєву позицію, набагато рідше стає жертвою депресій, які вкорочують віку.
Шоста заповідь: рухайтесь! Навіть вісім хвилин занять спортом на день подовжують життя.
Сьома заповідь: відпочивайте у прохолодній кімнаті! Науковці довели: хто спить при температурі 17—18 градусів, довше зберігає молодість.
Восьма заповідь: час від часу балуйте себе! Якщо раптом захочете з’їсти шоколадку під час дієти або зробити нову зачіску в умовах суворої економії — не відмовляйте собі.
Дев’ята заповідь: не придушуйте у собі гнів! Ті, хто покладають усю провину тільки на себе і замикаються у собі, хворіють частіше.
Десята заповідь: тренуйте головний мозок! Кросворди, інтелектуальні ігри, вивчення іноземних мов допоможе вам зберегти гнучкість та ясність мислення. Коли мозок працює, активізується робота серця та кровообігу, і навіть нормалізується обмін речовин.
Дотримуйтесь цих правил і живіть довго!