Більшість ключових речей гардеробу рано чи пізно переживають ренесанс: процес цей абсолютно закономірний. У моди, не дивлячись ні на що, є свої розумні межі, і перевершити творіння класичних дизайнерів мало кому вдається. Зате інтерпретувати класику по-своєму, привносити у звичні речі актуальні риси – на цьому зійдеться творчість багатьох сучасних модельєрів.
Так, за останні десятиліття чоловіча краватка спочатку збільшувалася у ширині, а останнім часом виглядає «змарнілою», геть-чисто як на подіумі моделі. Але немає ніяких гарантій, що вже завтра краватка не почне «товстіти» знов. Сорочки надовго позбулися оздоблених манжетів, а колись модне жабо і зовсім стало архаїзмом. Мода постійно вибирає між практичністю і вишуканістю, між химерністю і мінімалізмом. Втім, деякі намагаються знайти золоту середину.
Свідченням тому є одна річ, яка, будучи позбавлена абсолютної практичності, залишається в чоловічому гардеробі вже багато десятиліть і при цьому символізує високий стиль і елегантність. Це жилет. Ще зовсім недавно цей елемент одягу здавався старомодним і непотрібним, але багато прихильників традиційного стилю не розлучалися з жилетом, вірячи в його швидке повернення. І нарешті, відбулося: сьогодні жилет переживає пік свого відродження! Своєрідним поштовхом до зміни статусу жилета стала його поява в колекції Dior Homme: французький модельний дім знов вказав фарватер всьому модному світу.
Найпарадоксальніше полягає в тому, що повернення жилета – одного з головних атрибутів денді – відбулося саме в цей неоднозначний період, коли брутальність має абсолютне рівноправ’я. При цьому практичність і нераціональний шлях її досягнення уживаються між собою не менш легко. Здавалося б, немає нічого простішого, ніж надіти під куртку або піджак светр або водолазку: тепло і комфорт гарантовані. І немає ніякої необхідності купувати собі якусь річ з ґудзиками і, цілком ймовірно, не зовсім зручною застібкою ззаду лише для того, щоб привнести в свою ділову зовнішність шик і вишуканість. Але все відбувається не на благо практичності, а всупереч. Це говорить про те, що чоловікам, як і жінкам, властива примхливість в одязі, від якого багато хто з них відхрещується. Або тільки вдають.
Відродження актуальності жилета в принципі не може не радувати, інакше прагнення провідних чоловічих брендів до утилітаризму могло б досягти абсурдних переділів. Фантазія і вишуканість завжди мають право на існування в чоловічому гардеробі – відтепер на цілком законних підставах.
Не можна заперечувати, що надітий під костюм жилет миттєво додає величі вашій зовнішності, адже ця річ, мабуть, найстильніше, що взагалі може існувати в чоловічому гардеробі. При цьому жилет поєднується з набагато більшою кількістю речей, ніж це може видатися на перший погляд – від класики до деніма. Але якщо експериментів ви не любите, тандем жилета і традиційного піджака на двох ґудзиках безпомилковий.
Різноманітність жилетів сьогодні не знає меж. Дизайнерам майже вдалося перевершити розмаїття фасонів і текстур, характерних для середини 19 століття: двобортні і однобортні, сірі і білі, в смужку і строкаті – тільки в он-лайн магазині Topman можна знайти 22 різних варіанти, адже всього кілька років тому там не було жодного.
Як повелося, тенденцію провідних стилістів підхопили і доступні марки: наприклад, актуальні і вельми підхожі жилети сьогодні можна купити у Zara.
Втім, невідомо, скільки продовжиться це «жилетне безумство»: мода непередбачувана, тому є сенс вже зараз купити декілька моделей про запас. Адже, як показує історія, жилет завжди залишається поза модними тенденціями і був свідченням смаку та індивідуального стилю.