Гоління та догляд за шкірою чоловіків

0
413

Чоловіки звертають значно менше  уваги на догляд за шкірою лиця, ніж жінки. І все-таки  шкіра лиця багатьох чоловіків перебуває в такому стані, що має потребу в самому серйозному догляді.
 Хоча догляд за шкірою лиця чоловіків в основному базується на тих самих принципах, що й догляд за шкірою лиця жінки (очищення шкіри, її харчування, захист від шкідливих зовнішніх впливів), однак є деякі особливості. Зокрема , однією з частих скарг, які доводиться чути від чоловіків, є  “почуття стягування” шкіри лиця після умивання, що нерідко супроводжується лущенням, а іноді і появою червоних плям. У цих випадках дуже корисно накладати на суху шкіру лиця жирні креми. Ці креми варто наносити після умивання холодною водою на ще вологу шкіру, після чого шкіру потрібно обтерти (промокальними рухами) рушником. Цей спосіб накладення кремів не дає блиску. Застосування крему діє на шкіру лиця чоловіків самим доброчинним чином – це не тільки пом’якшує суху (таку, що часто лупиться) шкіру, але й служить гарною захисною плівкою, яка захищає шкірний покрив від шкідливої дії багатьох зовнішніх впливів, наприклад, температури.
Дуже важливим у догляді за шкірою лиця є її очищення (умивання) від бруду, що нашарувався за день. Щоденні умивання (ранкові) з милом показані тільки чоловікові, у якого шкіра лиця жирна. Крім ранкового умивання, жирну шкіру необхідно   протягом  дня – кілька разів, а на ніч обов’язково протирати лосьйоном. Чоловікам, у яких шкіра лиця суха, не слід умиватись з милом, за винятком днів, коли приймається загальна гігієнічна ванна (лазня). Найкраще  користуватись кремом для гоління, що має як очищаючу, гак і зм’якшуючу шкіру дію.
Кожен чоловік повинен знати, як треба голитися. Перед початком гоління слід добре підготувати шкіру і волосся на ній, тобто  зробити їх м’якими. Для цього треба попередньо намилити шкіру (волосся) бороди. Потрібно зазначити, що не всі чоловіки правильно роблять намилювання перед голінням. Чим ретельніше буде намилювання, тим приємнішою буде  процедура гоління. Дуже добре також перед голінням на намилені ділянки обличчя накласти гарячий компрес (примочку) на 3-4 хвилини, що потім помітно підсилює  дію піни.
При використанні кремів варто нагадати, що при накладанні піни  щітку треба направляти проти росту волосся. Після закінчення гоління шкіру лиця умивають водою (для видалення залишків мила) і, якщо шкіра жирна, її протирають одеколоном або лосьйоном, а якщо шкіра суха, то  після умивання її змазують кремом після гоління.
Сторінку підготував Тарас ПОДОРОЖНІЙ