Немає диму без…

0
489

Древні казали: якщо ви не можете відмовитися від шкідливої звички, то зробіть її продовженням своїх чеснот. Якщо говорити про паління, то давній ритуал набув сьогодні нових вишуканих рис завдяки індустрії красивих атрибутів, покликаних переконати будь-кого: у процесі паління насправді важливо не тільки й не стільки те, що палите, а те, як ви це робите.
TAJ MAHAL — НЕ ТІЛЬКИ ГАРНИЙ ПАЛАЦ
Оскільки немає диму без вогню, найпершим атрибутом для паління є, безумовно, запальничка. За допомогою оригінальної запальнички процес підпалювання тютюну можна зробити красивим ритуалом і навіть доповнити інтер’єр офісу чи оселі.
Наприклад, якщо робочий стіл стилізовано під старовину, на ньому дуже доречно, з-поміж вишуканих канцелярських дрібниць, виглядатиме настільна запальничка від французької фірми Dupont колекції Taj Mahal, вкрита платиною та бежевим перламутром із зеленим альпінітом посередині, яка навіює асоціації зі старовинним палацом.
Мініатюрніший варіант такої самої запальнички виглядає розкішно як у чоловічих, так і у жіночих руках. На диво витончена й ніжна (тому більше підійде жінкам) запальничка від Dupont, вкрита бежевим коштовним китайським лаком з ніжним малюнком (виконано вручну), що нагадує чорне мереживо. А от позолочена запальничка від Dupont (колекція Gatsby) з чорним китайським лаком і малюнком, що нагадує «розкиданий» по всій запальничці золотий пісок, безумовно, більше пасуватиме чоловікам.
Справжнім поціновувачам елітних аксесуарів для паління підійде запальничка під назвою «Натхнення природи» від Dupont, вкрита платиною та інкрустована перламутром.
ВІНСТОН ЧЕРЧІЛЛЬ І 300 ТИСЯЧ СИГАР
Питання «що палити?» насправді часто є питанням — як палити, оскільки, приміром, сигари вимагають зовсім інших ритуалів, ніж банальні цигарки. Сигари — незмінний атрибут заможності та успішності. Світова історія знає багатьох своїх творців — затятих курців сигар. Хоч як дивно, але Вінстон Черчілль увійшов до Книги рекордів Гіннесса не як політик, а як людина, яка викурила за своє життя рекордну кількість «тютюнових торпед» — приблизно триста тисяч.
Процес паління сигари кардинально відрізняється від паління цигарок. Як відомо, перед підпалюванням сигару обрізають. Найкраще це робити спеціальним ножем для обрізання кінцівки сигари — «гільйотиною». Як стверджують знавці, відрізаючи спеціальною гільйотиною кінчик тугого запашного валика, відчуваєш себе справжнім господарем і в бізнесі, й у житті.
Гільйотина від Dupont — виготовлений з латуні ніж, по краях покритий позолотою та коштовним коричневим китайським лаком.
Як свідчать фахівці, сигару не варто підпалювати від звичайної запальнички, оскільки це кардинально змінює її аромат. Найліпше скористатися спеціальними довгими сірниками або запальничкою з подвійним полум’ям. Приміром, правильно підпалить «гавану» (загальновживаний синонім усіх сигар) запальничка від Dupont з нанесеним на неї золотим покриттям (18 карат) і розписом під дерево з китайського лаку двох кольорів — чорного та червоного.
Радимо під час смакування сигарою щохвилини не користуватись попільничкою: що краща сигара, то довше вона може утримувати стовпчик попелу. Відтак для сигар існують спеціальні попільнички, вони трохи більші за цигаркові з фіксуючими тримачами для сигар. Порцелянова попільничка розміром 19,5х16 см від Dupont підійде для розмови «тет-а-тет» і вочевидь прикрасить вишуканий інтер’єр своїм оздобленням: коричневий лак, покриті позолотою тримачі сигар.
Зберігання сигар — це також певною мірою мистецтво. Хороші «гавани» зберігають у спеціальних скриньках, виготовлених зазвичай з ліванського кедра з простим, але «дотепним» механізмом для підтримання постійної й визначеної вологості. Скриньки, або «х’юмідори», крім свого прямого призначення, є ще й предметом колекціонування.
Наприклад, 1989 року на аукціоні Sotheby’s х’юмідор Джона Кеннеді «пішов» за астрономічну суму — $159 тис. Скриньки під сигари можуть бути й деталлю інтер’єру оселі. Як наприклад, х’юмідор вітчизняної фірми «Ай-Петрі», виготовлений із груші зi спеціальним зволожувачем для підтримування оптимальної температури всередині.
Тим, хто не може розлучитися з улюбленими «гаванами» ні на хвилину, варто придбати дорожній набір для зберігання та перевезення сигар. Шкіряний футляр кольору червоного дерева від італійської фірми Piauadro Nikolai не займає багато місця у валізі, але надійно збереже як сигари, так і гільйотину. До набору входять шкіряний футляр для зберігання трьох сигар, гільйотина та фляга для коньяку, під який куріння сигари особливо приємне.
СИГАРА ЧИ СИГАРІЛЛА?
Процес паління сигарілли майже нічим не відрізняється від паління сигари, оскільки сигарілла — це «маленька сигара». За формою та товщиною вона більш нагадує цигарку, але сигарілли бувають і довші. Такі «довгульки» особливо до вподоби дамам. Серед відомих курців сигарілл можна назвати Катерину Велику — вона навіть внесла помітний вклад у «сигарну справу».
Імператриця багато палила й побоювалась за здоровий колір пальців (руку часто доводилося підставляти для поцілунків), тому кожну сигару для неї обгортали стрічечкою з дорогого шовку. Вважається, що саме ці стрічечки й стали прообразом паперових кілець — неодмінного атрибуту сучасних не тільки сигар, а й сигарілл.
Для зберігання сигарілл не потрібний х’юмідор. Краще придбати спеціальний футляр.
ЙО-ХО-ХО І — ЗАПАЛИМ ЛЮЛЬКУ!
Якщо сигари асоціюються з елітністю, то старі добрі люльки із стародавніх часів були предметом першої необхідності солдат, моряків і піратів. При цьому, як твердять знавці, процес паління люльки набагато складніший від паління сигари (потрібні певні знання й обов’язкові аксесуари). Мабуть, тому люльки нині палить небагато чоловіків, а побачити жінку з люлькою майже неможливо.
Зокрема, починати варто з обкурювання люльки — так можна досягти оптимально приємного смаку тютюну. Це робиться, приміром, так: нову люльку всередині просочують медом, а потім кладуть трохи тютюну й запалюють, вдихаючи аромати і тютюну й меду.
Після обкурювання люльку набивають тютюном. При цьому, як твердять експерти, найзручніше користуватись так званим «трійником» — зазвичай він складається з топталки, лопаточки та шила. Усі ці речі можна придбати й окремо.
Підпалювати люльку краще спеціальними сірниками — вони трохи довші за звичайні. Можна також скористатися спеціальною запальничкою з горизонтальним полум’ям. Хоча всі досвідчені курці користуються саме сірниками. Натомість запальничка доволі зручна при підкурюванні люльки на вулиці — якщо вітряно й сірники постійно гаснуть.
Газова запальничка японської фірми Corona сірого кольору має не лише інструменти для набивання та чистки люльки (вмонтовані безпосередньо в неї), а й незвичайне оформлення — на ній зображено основні форми люльок.
Зберігати люльку краще на дерев’яній підставці. Прихильникам нестандартних форм пропонують напiвкруглу підставку із темного дерева на три люльки.
Слід пам’ятати, що люлька досить вибаглива: її не можна просто поставити на підставку й забути — вона потребує догляду. Саме для цього існують спеціальні йоржики, що вичистять її до блиску (приміром, м’які йоржики німецької фірми Vauen ), фільтри.
ЯКУ ЛЮЛЬКУ ВИБРАТИ
Курцям у виборі люльки варто керуватися вмістом власного гаманця, позаяк ціновий діапазон на люльки — від 2 до 2000 євро. Ціна залежить насамперед від матеріалу, з якого зроблена люлька, точніше кубок люльки (це та частина, в яку засипають тютюн), престижності фірми-виробника та способу виготовлення (фабрична чи ручна робота). Найрозповсюдженіші люльки — ірландські, данські, англійські, італійські, німецькі.
За ціною їх можна умовно поділити на чотири категорії. Перша: 25—50 євро, люльки фабричної роботи Brebbia, Big Ben, Molina, Cassano. Друга: 50—100 євро — Peterson, Design Berlin, Georg Iensen, Brebbia. Третя (фабрична і наполовину ручна робота) — 100—200 євро: Peterson, W. O. Larsen, Savinelli, Stenwell, Chacom.
І остання, так званий люльковий «преміум-клас» — на половину ручна та винятково ручна робота — 200—2000 євро: Don Carlos, Winslow, Danhill, Ser Jacopo. Найпопулярнішими є люльки з бріару — корінь вересового чагарника (80% ринку). Через високу місткість кремнієвої кислоти бріар вирізняється відмінною жаростійкістю і міцністю.
Крім того, як відзначають знавці, люльки з бріару «найсмачніші». Друге місце належить пінці — мінералу, утвореному за мільйони років із панцирів доісторичних молюсків. Достоїнство цього матеріалу — висока жаростійкість та гігроскопічність, можна палити більше одного разу на день.
Люльки з кореню вишні привабливі на вигляд, але не особливо цінуються, оскільки швидко прогорають. Серед українців найпопулярніші люльки ірландської фірми Peterson та вітчизняної фірми «Золоті ворота».
Сторінку підготував Тарас ПОДОРОЖНІЙ