Як вибирати чоловічий костюм

0
710

Який костюм варто купити, щоб він був якомога універсальнішим і не вийшов з моди через кілька сезонів? Якщо ви хочете мати в своєму гардеробі хоча б один костюм, краще за все купити найкласичніший варіант – з тонкої вовняної або напіввовняної тканини з піджаком на трьох ґудзиках. В чоловічій моді такі моделі існують без змін останні 50 років. Колір обирайте стриманий – темно-сірий або темно-синій. Таким чином ви позбавитеся проблем з підбором сорочок та краваток. Класичний костюм також можна носити не тільки в офісі або на протокольних корпоративних заходах. Якщо ви надягнете його без краватки, то вигляд вийде достатньо розслабленим як для відвідування кіно, так і для недільного побачення з дівчиною.
В КОСТЮМІ ЧОЛОВІК БУДЬ-ЯКОЇ СТАТУРИ ВИГЛЯДАЄ АКУРАТНО І ПО-ДІЛОВОМУ
Але щоб костюм добре сидів, при його виборі слід дотримуватись певних правил. Ось вони:
Примірку треба починати з піджака, а в ньому головне – так званий «плечовий пояс» і комір, який повинен м’яко облягати шию. У плечах хороший костюм повинен сидіти як влитий, і при цьому Ви не повинні відчувати себе ні скуто, ні дуже розслаблено.
Існує правило, яке свідчить: сорочка сидить ідеально, якщо між застебнутим комірцем і шиєю вільно проходять два пальці.
Лацкани повинні щільно прилягати до бортів. Лацкан, що прикриває верхній ґудзик – вірна ознака дешевого костюма.
На спині не повинно бути ні вертикальних, ні горизонтальних складок, за винятком симетричних вертикальних накатів для свободи рухів. Якщо у піджака дві шлиці, що модно останнім часом, то вони повинні бути закриті, коли піджак застебнутий. Якщо піджак хороший вам в плечах, а нижній ґудзик ви застібаєте насилу, у жодному випадку не намагайтеся вирішити проблему, вибираючи більший розмір. Краще не поспішаючи поекспериментувати з костюмами різних моделей ( 1, 2, 3 ґудзики; 1, 2 шлиці) і повноти.
Довжину класичного костюма визначають таким чином: стоячи прямо, опустивши руки, схопіть полу піджака. Якщо зробити це вам вдалося без зайвих рухів тіла, значить по довжині він вам якраз. Необхідно також звертати увагу і на довжину рукава – він повинен повністю закривати зап’ястя і бути коротше за манжету сорочки на один-півтора сантиметри.
Пам’ятайте: довжина рукава, визначає культуру людини! Якщо піджак вам трохи широкуватий або довгі рукава, попросіть майстра, який звичайно є в хорошому магазині, підігнати костюм по вашій фігурі і зросту.
Кінчик краватки повинен бути трохи нижче за ремінь.
Пояс класичних брюк повинен знаходитися на лінії талії або нижче до 4-х см, а низ штанин – закривати каблуки черевиків до середини. Ти застібаєш ремінь на третю дірочку? Значить, все правильно – при необхідності ти зможеш його затягнути тугіше, або ослабити.
На довжину брюк потрібно звернути особливу увагу. Якщо вона вибрана правильно, то на стрілці на рівні кісточки утворюється один невеликий залом, а брюки прикривають черевик зверху з усіх боків. Якщо ви бачите свої шкарпетки під час ходьби, значить довжина брюк явно недостатня. Для ділового гардероба краще всього купувати брюки з не підшитим нижнім краєм. Тоді ви легко зможете підібрати необхідну для вас довжину, а майстер в магазині підшиє їх після примірки.
Класичні брюки підшивають з нахилом «на каблук» – так, щоб ззаду вони були на один-два сантиметра довші, ніж спереду.
Якщо брюки з одворотами, то їх ширина повинна складати 3 – 4,5 см.
Все повинно бути до місця і до часу. Знання основних видів класичних костюмів допоможуть вам дотримуватися цього правила.
ФОРМАЛЬНІ КОСТЮМИ
Формальні, іншими словами, ділові костюми складають основу гардероба сучасного чоловіка, 80 % часу якого займають кар’єра і бізнес. У наш час діловий костюм – це костюм з двох предметів. Піджак і брюки в костюмі-двійці завжди зшиті з однієї тканини. У сучасних ділових костюмах особливо важливо висока якість вовни. Етикет дозволяє використовувати в діловій обстановці не тільки класичний сірий або колір деревного вугілля, але і всі темні відтінки синього. Допускаються делікатні варіанти смужки, не дуже широкої і контрастної, щоб не привертати до себе зайвої уваги.
НЕФОРМАЛЬНІ КОСТЮМИ
За останні сто років уявлення про одяг вихідного дня буквально перекинулися з ніг на голову. Будь-яка людина старше 50 років відзначає той факт, що публіка в містах, установах і ресторанах, на конференціях, засіданнях і в діловій обстановці в даний час одягнена так, як в дні його юності одягалися тільки по вихідних днях. У наш час для неробочих днів, прогулянок і подорожей існує безліч варіантів неформальних костюмів стилю «casual».
CASUAL – КОНСТРУКЦІЯ ПРОСТІШЕ, ТКАНИНИ ЯСКРАВІШЕ
Для неформальних костюмів використовуються такі ж або небагато спрощені конструкції класичних моделей формальних костюмів. Неформальним також вважається комплект з піджака і брюк різного кольору («компаньйон»). Головна відмінність неділового стилю – в структурі тканині і більш «розслабленій» колірній гаммі. Для стилю «casual» характерні модернізовані, відкриті структури тканин. Вони об’ємні, легкі, мають підвищене розсунення ниток, тому менш довговічні, ніж тканини класичних переплетень. Оскільки вироби з таких тканин відносяться до категорії «fashion item», тобто гостро-модний виріб, не варто пред’являти до них ті ж вимоги, що і до класичних формальних костюмів, які розраховані не на один рік носіння.
НА ОДИН СЕЗОН
«Fashion item» – це виріб на один сезон. При виробництві тканин для таких виробів пріоритет мають нові матеріали, змішані тканини із спеціальними ефектами. Традиційні тканини для неформального костюма – бавовна, льон і шовк. Особлива розмова про льон і шовк. Головне достоїнство льону і шовку – їх «прохолодність». Такі вироби не потребують обов’язкового прасування. Серед людей з хорошим статком їх прийнято носити злегка пом’ятими, що говорить про розслаблення і комфорт (у відповідних ситуаціях). Піджаки і брюки з льону і шовку вважаються предметами розкоші. Проте, варто відрізняти розкіш на відпочинку від розкоші ділової, і використовувати пом’яті речі тільки за призначенням. Вони особливо зручні для подорожей в тропічні країни. Останнім часом з’явилися сучасні вовняні тканини з фантастичними властивостями, які не поступаються традиційним тканинам для спекотного клімату, наприклад, літній кашемір. Варіанти літнього кашеміру непрозорого переплетення ниток можуть використовуватися і для ділових костюмів.
Сторінку підготував Тарас ПОДОРОЖНІЙ