Дівчина і хлопець: два різні світи

0
542

ПЕРШЕ КОХАННЯ
Можливо, ти ще не знаєш, що таке кохання, але, без сумніву, тобі дуже хочеться пережити таке почуття. Адже всі навколо тільки про це і говорять, співають пісні, знімають кінофільми. І ти прагнеш якомога швидше також потрапити до кола втаємничених. Тобі хочеться, щоби поряд була людина, з якою можна розділити радощі й смуток, поділитися мріями та думками, ти прагнеш знайти у цьому мінливому світі того, з ким разом будуватимеш власне майбутнє – людину, якій можна безроздільно довіряти, на яку можна опертися в складну хвилину.
І от, нарешті, це сталося. Ти зустріла його – чарівного, привабливого, розумного, веселого, сміливого, щирого, одним словом, найкращого (принаймні, зараз ти саме так думаєш). І серце прискорено б’ється від однієї лише думки про нього. Такого ще не було в твоєму житті. Жодна інша людина не викликала у тебе подібних емоцій.
Ти прагнеш якомога швидше зануритися в цей вир почуттів, які були раніше недоступні та невідомі? Отож, настав час вчитися бути разом. Це зовсім непроста наука – пізнавати людину, яка поряд. Хіба ж тобі не цікаво, чим живе той, з ким ти, можливо, пройдеш пліч-о-пліч дорогами майбуття, хіба ж ти не хочеш дізнатися, чим він цікавиться, які у нього погляди на життя, сім’ю, виховання дітей. Зрештою, є ще безліч питань, які варто обговорити, аби не отримати не зовсім приємних сюрпризів у майбутньому. Адже ті рішення, які ти приймаєш сьогодні – це запорука твого майбутнього щастя. І поспіх у виборі партнера є не найкращим кроком для людини, яка планує своє майбутнє. Вирішувати тобі!
ВОНИ ІНШІ
Звичайно, спілкуючись із хлопцями, ти помічала, що вони відрізняються від тебе – дещо по-іншому дивляться на життя і майбутнє.
– він орієнтований на світ предметний; ти орієнтована на світ емоційно-чуттєвий;
– він цікавиться більше точними науками і технікою; ти цікавишся гуманітарними науками, мистецтвом;
– його стиль спілкування активний, змагальний, конфліктний; твій стиль спілкування – м’який, із схильністю до встановлення взаєморозуміння;
– він орієнтований на діяльність та власний поступ; ти орієнтована на спілкування, емоційний клімат;
– він прагне сексуального експериментування; ти прагнеш глибоких емоційних стосунків;
– він стриманий у прояві емоцій; ти вільно і повно висловлюєш свої емоційні переживання.
ЯК БУДУВАТИ СТОСУНКИ?
Без сумніву, кожні закохані творять свою історію любові. Тому єдиних сценаріїв бути не може. Але деякі поради психологів тобі не завадять.
Не варто поспішати, “підганяти” розвиток взаємин. Нехай усе йде своїм темпом. Дозволь і собі, і йому призвичаїтися до змін у житті, які відбуваються.
Тримай очі та вуха відкритими, щоби помічати найменші дрібнички з того, що він говорить і робить.
Прислухайся до власних почуттів. У тебе ще не дуже великий життєвий досвід. Але кожна жінка наділена чудовим даром – інтуїцією. Що каже твій внутрішній голос стосовно людини, яка поруч? Чи немає ознак, що можуть тебе насторожити?
Зауваж, чи ставиться він до тебе з повагою, чи знайомить зі своїми друзями, чи надає достатньо інформації про себе, своє життя, минулі стосунки?
В жодному разі не відвертайся від таких насторожуючих сигналів, як таємниці, що є в нього від тебе, адже це означає, що він у чомусь не довіряє тобі. Пам’ятай, стосунки, що будуються без довіри, приречені.
Можливо, сьогодні ти вважаєш, що після одруження він неодмінно зміниться, стане таким, як ти хочеш. Тож, май на увазі – це цілковито хибна думка. Він не зміниться навіть через те, що ти цього палко прагнеш, він залишиться таким, яким є зараз. Не забувай про це і дивися на реальну людину, яка поряд, а не на ідеальний, вигаданий тобою образ.
ЧИ ЗНАЄШ ТИ, ЩО:
– стосунки між закоханими розвиваються за певними законами;
– кожна пара, мов сходинки, долає три етапи;
– тривалість кожного етапу індивідуальна – тижні, місяці й навіть роки;
– взаємини можуть припинитися на будь-якому етапі.
Давай із тобою разом подумки пройдемо шлях двох закоханих.
Етап перший: виникнення домовленості про сексуальну та емоційну вірність одне одному. Така домовленість часто здається сама собою зрозумілою. Але, все-таки, буде добре, якщо ви обговорите це питання і кожен із вас підтвердить, що сприймає те, що відбувається між вами, саме як початок певних стосунків, і ви берете на себе певні зобов’язання стосовно них.
Дуже важливо, щоб у момент початку ваших відносин ви обоє були вільні від усіх попередніх зв’язків. І якщо ти знаєш, що юнак, з яким ти починаєш зустрічатися, має іншу дівчину, то варто обговорити з ним це питання. Якщо він серйозно прагне будувати з тобою взаємини, то повинен припинити попередні стосунки. Прямо запитай його, з ким він хоче бути – з тобою чи попередньою дівчиною. І якщо він не налаштований припиняти колишні стосунки, то й тобі не варто пов’язувати з цією людиною якісь надії. Адже все, що ти отримаєш, – це невпевненість, тривогу, а можливо, і біль, коли зрозумієш, що марно сподівалася на його кохання і витратила час на людину, яка тобі нічого не обіцяла.
Перший етап – це час, коли ваші взаємини підтвердять, що ви дійсно хочете бути ближчими один до одного.
Етап другий: виникнення домовленості про поглиблення партнерства.
Це вже певна віха в стосунках. І оточуючі вже знають, що ви – пара, що кожен із вас має певні зобов’язання перед партнером. Ви вже досить багато дізналися і готові до поглиблення ваших взаємин.
Етап третій: домовленість про майбутнє спільне життя.
Зауваж, це ще не домовленість про одруження. Просто ви обоє вирішуєте, що і надалі залишатиметеся парою, аж до того моменту, поки не вирішите пов’язати свої життя або ж не з’ясуєте, що вам варто припинити стосунки. І лише подолавши весь цей шлях, ви реально будете готові починати обговорювати плани стосовно того, аби провести все життя разом, тобто вступити в шлюб.
НЕ ПОМИЛИСЯ
Знаєш, коли ти знайомишся з хлопцем, який тобі подобається, то дуже швидко може виникнути ілюзія – що він саме той, хто тобі потрібен. І ти (або він) поспішаєш розширювати і поглиблювати ваші взаємини в усіх напрямках: даєш сама обіцянки про довічну вірність і вимагаєш того ж від нього, вступаєш з ним у сексуальний зв’язок (не має значення, відбувається це за його вимогою, чи тому, що цього хочеться тобі). А з часом може з’ясуватися, що це помилка…
Як дізнатися, що ця людина буде найкращим вибором для подальшого подружнього життя? Для цього на сьогодні вигадали лише один спосіб – спілкуватися. Ваші побачення – ідеальний шанс дізнатися якомога більше один про одного.
ВАРТО ЗНАТИ
Психологи стверджують: для того, щоб шлюб був довговічним, потрібно, аби виконувалися певні умови, а саме – партнери одружилися у віці, не молодшому двадцяти років, виросли в сім’ях із двома батьками, зустрічалися тривалий час до весілля, добре забезпечені та приблизно з однаковою освітою, хорошою роботою та стабільним доходом, не мали партнера, не вагітніли до шлюбу, одного віку та віросповідання. Без сумніву, є над чим замислитися. Чи не так?
СЕКСУАЛЬНА ЗРІЛІСТЬ
Які причини спонукають молодих людей вступати в сексуальні стосунки, що базуються не на почутті кохання?
Бажання завдяки фізичній близькості заповнити душевну пустоту, уникнути самотності чи стати популярнішою. Насправді, людина прагне, щоб її любили. І якщо вона не отримує справжніх почуттів від когось із людей, то сказані слова “Я тебе кохаю” можуть переважити всі доводи здорового глузду. А тут, на додачу, ще й здається, що таким чином можна завоювати популярність. Як ще можна про це думати, коли подруга недбало говорить: “Ти що, ще цього не пробувала? Ну ти справжнє дитя”.
Задоволення фізіологічних потреб. Дуже розповсюджена причина, тим більше, що навколо все волає: “Займайся сексом – це те, що тобі насправді потрібно!”
Демонстрація власної незалежності від батьків. І справді, як можна вступати у власний дорослий світ, не спробувавши сексуальних стосунків.
Підсвідомий крик про допомогу. Людина, яка переживає труднощі в житті, має проблеми в стосунках із близькими може іноді підсвідомо обирати секс, вживання алкоголю, куріння, як способи виходу із такої ситуації.
Секс заради того, щоб втримати любов. Дівчина невпевнена в собі, постійно хвилюється через питання, чи достатньо красива. І здається, що існує єдиний спосіб, щоб втримати хлопця поряд із собою – вступити в сексуальні стосунки. “Якщо ти не хочеш зі мною бути, отже ти мене не кохаєш”, – знайомі слова?
Якщо ти впізнала себе в описаних випадках, то, можливо, саме зараз настав час зупинитися, щоб розібратись у собі, і замислитись, – чого саме ти чекаєш від ваших взаємин.
ПРОВОКУЮЧА ПОВЕДІНКА
Ти чарівна, приваблива, молода. Ти насолоджуєшся своєю новою владою над чоловіками – фліртуєш і кокетуєш, а часом і провокуєш їх.
А якими ж, як не провокуючими, можна назвати:
твою нову міні-спідничку, облягаючу прозору кофтинку, відверте декольте, двозначно розстібнутий ґудзик чи еротично оголений пупок;
дозволи поцілувати, обійняти, притиснутися до тебе, нашіптуючи компліменти, а часом і непристойності;
намагання викликати до себе постійний інтерес із боку чоловіків, що проявляється в їх посмішках, ненаситних поглядах, перешіптуванні, вигуках навздогін на вулиці, у транспорті, на заняттях;
прогулянки пізно ввечері наодинці вулицями міста;
згоду прокататися в авто з невідомими чоловіками;
підтримання пропозиції випити келих вина на квартирі із симпатичним, але незнайомим хлопцем.
Чи знаєш ти, що жертвами сексуальної агресії стають найчастіше молоді дівчата та жінки у віці до 25 років. Причина полягає зовсім не в тому, що вони в цьому віці найпривабливіші, а в тому, що часто недооцінюють небезпеку.
Ти ставишся до флірту як до захоплюючої гри. Без сумніву, тобі подобається вислуховувати компліменти і відчувати інтерес до себе. А чоловіки часто розуміють твою поведінку по-своєму, як натяк на можливу статеву близькість, і домагаються “продовження”. Іноді роблять це навіть силою. Не подумай, що флірт – це погано. Його Величність Флірт – невід’ємна частина кохання, часом навіть більш захоплююча, ніж секс. Але не ризикуй зайвий раз. Переконайся, що чоловік правильно сприймає твої дії, а його домагання не перейдуть дозволену межу, що він (та й ти також) зможе вчасно зупинитися.
ПОМІРКУЙ НАД ЦИМ
Проблема раннього (до 18 років) дошлюбного статевого життя досить складна, і на сьогодні в нас не існує соціально обґрунтованих шляхів її розв’язання. Тому ти повинна її вирішувати сама – на свій страх і ризик. Напевно, перед тобою хоч раз виникало запитання: “Чи настав час? Чи готові я і він до того, аби вступити в сексуальні стосунки?”
Давай подумаємо над цим разом.
1. Як давно ви дружите? Чи достатньо цього часу, щоб зрозуміти, наскільки ви підходите один одному? Чи маєте ви спільні інтереси та цілі?
2. Чи спостерігались у ваших стосунках використання проти тебе сили, образи, приниження, спроби “тиснути” на тебе, маніпулювати? Чи виникало в тебе почуття провини? Якщо таке траплялося – варто негайно припинити такі стосунки.
3. Чи цікаво вам разом без сексу?
4. Чи можеш ти бути сама собою, чи доводиться грати якусь роль? Чи можеш чесно розповідати про себе, відчуваючи спокій і безпеку? А твій хлопець?
5. Чи приховуєш ти від нього якусь інформацію про себе, свою сім’ю, роботу, фінансове становище, минулі стосунки?
6. Чи гордишся ти вашими взаєминами? Чи зустрічалася з його сім’єю, друзями? Вони подобаються тобі? В принципі, це необов’язково, але якщо в тебе до них негативне ставлення, то це є поганою ознакою.
7. Чи почуватимеш ти себе приниженою або збентеженою, коли про твої сексуальні стосунки хтось дізнається?
8. Чи прагнеш ти зберегти ваші взаємини? Чи залишилися б ви разом, якби не займалися сексом або не могли б ним займатися?
9. Чи готова ти взяти на себе відповідальність за запобігання від вагітності, захист від хвороб, які передаються статевим шляхом? Це означає, що потрібно буде постійне використання презервативів, а можливо й інших протизаплідних засобів. Хто це оплачуватиме? Ви повинні користуватися ними щоразу – чи погоджуєтесь ви обоє з цим?
10. Чи змогла б ти чесно і без докорів сказати партнеру, що заразилась якоюсь хворобою? А він? Якщо ти в цьому невпевнена, то краще утриматися від сексу.
11. Чи думаєш ти про незаплановану вагітність? А він? Як ви вчините у такому випадку? Адже не виключено, що відповідальність за наслідки цілком ляже на твої плечі. Ти готова до цього?
12. Чи можете ви разом піти до лікаря для консультації? Саме разом (а не поодинці), адже у вас тепер спільні проблеми і єдина мета – бути здоровими та щасливими?
Без сумніву, твоя відвертість допомогла зробити правильний вибір.
Сторінку підготував Тарас ПОДОРОЖНІЙ