Перфекціонізм може призвести до емоційного вигоряння

0
645

Співробітники, які прагнуть досконалості в роботі, перебувають у надмірному напруженні і можуть страждати від емоційного вигоряння, попереджають британські вчені з університету Бата й університету Йорка.
Перфекціонізм — це надто високі особисті стандарти в поєднанні з суворою самокритикою. Перфекціоністи, зазвичай, сильні і добросовісні люди, які прагнуть досконалості і високих досягнень. Але фахівці виявили, що ця властивість може бути руйнівною та призвести до погіршення продуктивності на роботі.
Дослідження засвідчило, що ця риса характеру тісно пов’язана з вигорянням — синдромом хронічного стресу, що виявляється у перевтомі і зниженні задоволення успіхами. За словами експертів, якщо перфекціоністи будуть не в змозі впоратися з вимогами і невизначеністю на робочому місці, вони відчуватимуть цілу низку емоційних труднощів.
Незважаючи на те, що в суспільстві загалом перфекціонізм вважається чеснотою, результати показують, що ця риса є значною мірою руйнівною. Дослідники вважають, що наслідки перфекціонізму можуть бути керовані, і керівники організацій мають розуміти, що досконалість не є критерієм успіху. Працьовитість, гнучкість і наполегливість є набагато кращими якостями.
В останні роки деякі компанії, в тому числі компанія Google, розробили програму боротьби з перфекціонізмом, винагороджуючи працівників за їх невдачі. Вчені кажуть, що такі методи, які допомагають визнавати невдачі, а також більший акцент на збалансованому трудовому житті можуть допомогти пом’якшити негативні наслідки, пов’язані з перфекціонізмом.