АНІ ЛОРАК І НАВІТЬ ФІЛІПА КІРКОРОВА НАГОРОДИЛИ ЗВАННЯМ НАРОДНИХ АРТИСТІВ УКРАЇНИ

0
131

lorak_270Президент Віктор Ющенко присвоїв звання народних артистів України фіналістці «Євробачення–2008» Ані Лорак і народному артисту Росії Філіпу Кіркорову. «Я б хотів привітати і Кароліну, і Філіпа Бедросовича за ту роботу, яка була зроблена в рамках «Євробачення». Я хочу чітко і ясно сказати — це була українська перемога. І ті люди, які працювали на неї, достойні найвищих оцінок від імені Української держави», — сказав Віктор Ющенко. Правда, Президент не пояснив, чому за своє друге місце на минулому «Євробаченні» не отримала Вєрка Сердючка звання народного.

Згідно з указами Президента почесне звання «Народний артист України» присвоєне Ані Лорак за вагомий особистий внесок у популяризацію української культури у світі, високу пісенну майстерність, Філіпу Кіркорову — «за вагомий особистий внесок у розвиток культурно–мистецьких зв’язків України і Російської Федерації, високу виконавську майстерність та багаторічну плідну творчу діяльність».

Нагородна ініціатива належить в. о. президента НТКУ Василю Ілащуку — він подав клопотання в секретаріат президента про присвоєння Ані Лорак звання народної артистки України, а Філіпа Кіркорова пропонував нагородити орденом третього ступеня. Внесок Кіркорова, як бачимо, Банкова оцінила вище.

Коли Руслана у 2004 році повернулася з перемогою, їй теж дали звання народної артистки України, але про державну відзнаку її продюсера і чоловіка Сашка Ксенофонтова чомусь не йшлося. Він залишився і без народного, і без ордена третього ступеня.

Ігор Ліхута, продюсер Таїсії Повалій і приятель Ані Лорак, вважає визнання Кіркорова «народним» нормальним явищем. «Кіркоров справді дуже багато зробив, щоб Україна була гарно представлена на «Євробаченні», — сказав Ліхута в інтерв’ю. — Мене днями із жалем запитували, чому в Україні не знайшлося гідного продюсера, який би зайнявся участю Ані Лорак у «Євробаченні»? Треба ж дивитися на кінцевий результат. Абсолютно не важливо, хто це був — росіянин чи казбек. Варто зауважити, яка робота, скільки праці і розуму Кіркоров віддав Україні. У нас звикли дивитися на все у чорних кольорах, відзначати поминки, повертатися в історію. А нам треба об’єднуватися, треба рухатися вперед, робити справу, а не говорити. Ані Лорак своїми грошима, здоров’ям, нервовою системою зробила у сто разів більше для України, ніж усі політики вкупі взяті. І в цьому їй допоміг Кіркоров».

Сашко Положинський, лідер гурту «Тартак», митець український і по духу, і мислячий, обурений: «Що? Кіркорову дали народного артиста України? Кучма свого часу дав народного артиста Баскову. Через рік вибори Президента, от Ющенко і нагородив Кіркорова. Що тут казати! Це проблема людей: яку вони музику слухають, як ставляться до «Євробачення». Жодна з неупереджених країн — Німеччина, Великобританія, Швейцарія — не дала Ані Лорак високого балу. Лідери світової музики відправляють на конкурс артистів самодіяльності, а ми посилаємо великого артиста. Це показує рівень вартості перемоги. Хоча великий плюс для держави, що вона гідно виступає на конкурсі. Я радий за Ані, що вона посіла призове місце, буду радий, якщо це їй допоможе протоптати дорогу в Європу. Та звання не мають ніякого значення. Багато людей не мають народного звання, хоча давно його заслужили. Тому в моїй системі цінностей «народний артист України» стоїть наприкінці».